İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

 

Berat ile Madalya Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar adına Vali Halil İbrahim Akpınar tarafından takdim edildi.
Keleş’in Kızılay aracılığı ile Somali’ye yardımda bulunduğu bu sebeple ödüllendirildiği belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Vali Akpınar, “Bu tür örneklerin çoğalmasını temenni ediyoruz.” dedi. Vali Akpınar şöyle konuştu:
“Atilla Bey Kızılay aracılığıyla Somali’deki yardım faaliyetine katılmışlar, yardımda bulunmuşlar. Ondan dolayı da Kızılay Genel Başkanlığı Gümüş Madalya Beratı ve Madalyası göndermiş. Bizde bunu kendisine takdim edelim dedik. Tabi Atilla Bey bunu yaparken ben eminim ki berat almak, madalya almak için yapmadı. Allah rızası için yapmış ama bizde bunların örnek teşkil etmesini, başka hayırsever adaylarını da bu yola sokmalarını sağlamak için duyurmak istedik. 
 
‘Türkiye gelişen ve kalkınan bir ülke’
 
Türkiye çok şükür gelişen, kalkınan, dünyadaki birçok ülkeden büyük olan bir ülke. Çeşitli parametrelere göre dünyada 16ncı, 17nci büyük sırada. Ekonomik büyüklüğe sahip, güçlü bir ülke. Etrafımızda Suriye başta olmak üzere Somali, Filistin buralarda Türkiye’nin bir takım çeşitli yardım faaliyetleri var. Bunların bir kısmını devlet Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) aracılığıyla bir kısmını Kızılay aracılığıyla bir kısmı da sayısı 100’leri geçen sivil toplum dernekleri, vakıflar aracılığıyla yapılıyor. Hepsi de güzel. Yeter ki yardım edelim. Türkiye yoksul ülkelere 2 milyar dolardan fazla yardım yapıyor. Her yere de yetişiyoruz. Dünyanın bir yerinde sel oluyor, deprem oluyor, savaş, kuraklık vs de Türkiye’nin yardım kuruluşları başta Kızılay olmak üzere bu ülkelere yardım ediyorlar. İnsanlar aç kalmasın, açıkta kalmasın diye bizim toplumumuzun ölçeğine göre küçük ama onların ölçeklerine göre çok büyük yardımlar yapılıyor. Bu yardımlarda Türk asıllı ya da Müslüman olması gibi bir durum da yok. Hindu’suna da gidiyor Hıristiyan’ına da gidiyor, başka dinden, mezhepten olanlara ayrımcılık yapılmaksızın yardımlar yapılıyor. Bu da milletimizin cömertliği, civan mertliği, iyilikseverliği dünyanın her yerinde kendini göstermiş ve yardım yapılıyor. 
 
‘Herkesi yardım faaliyetlerine katılmaya davet ediyoruz’
Atilla Bey de güzel örneklerimizden bir tanesi. İlimizde çok sayıda yardımseverimiz var ama bunu örnek gösterip ve herkesi yardım faaliyetlerine katılmaya gerek Kızılay aracılığıyla gerekse diğer dernekler aracılığıyla davet ediyoruz. İnşallah daha çok yardım yaparız, daha çok insanın ihtiyacını karşılamaya yardım etmiş oluruz.”
Gerçekleşen törene Kızılay Söğüt Şube Başkanı Dr. Hikmet Çolak da katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam