Jandarma Teşkilatı 176. Yılını kutladı

Jandarma Teşkilatı 176. Yılını kutladı

Bilecik'te Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Komutanı Halis Zafer Koç, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit, daire müdürleri, şehit ve gazi aileleri ile askeri erkan katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Nayir ve beraberindekilerin katılımıyla İl Jandarma Komutanlığında törenler devam etti.

Vali Nayir, burada yaptığı konuşmada, milletlerin tarihlerinden ibaret olduğunu ve tarihinden ayrı düşen milletlerin uzun süre varlıklarını koruyamayacağını belirterek, tarihin bugüne kadar getirdiği köklü kuruluşların tarihi anlamada ve varlığını korumada önemli fonksiyonlarının bulunduğunu söyledi.

 

“Başarılarla dolu bir 176 yıl”

İl Jandarma Komutanı Sır da teşkilatın kuruluşundan bu güne milletin engin sevgi ve güvenine layık olduğunu ve Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun takdirini kazandığını ifade etti. Sır şöyle konuştu:

“Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ayrılmaz bir parçası olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 176. yıldönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Başarılarla dolu 176. yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine layık olmuş, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğiyle kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. 

“Teşkilatımız her konuda kendisini sürekli yenilemektedir”

Jandarma Teşkilatı halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla personelini her koşulda görev yapabilecek şekilde fiziki ve mesleki bakımından eğitilmesi, ihtiyaca cevap verebilen bir kuvvet yapısının oluşturması, modern silah, araç ve gereçlerin temin edilmesi konularında kendisini sürekli yenilemektedir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyetinin gücü ve teminatıdır. Jandarma personeli görevlerini icra ederken, her zaman ve her yerde kanunları ve nizamları esas alarak, her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde bulmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak, büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerinin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma, Atatürk ilke ve devrimlerini yol göstericiliğinde hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş, modern teknolojinin bütün imkânlarını etkinlikle kullanabilen, milli ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam