KALORİFER YAKACAK PERSONEL YOK
admin • 1 Kasım 2010 10:56:37 
KALORİFER YAKACAK PERSONEL YOK

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Yel, yaptığı yazılı açıklamada, birçok okulda temizlik işlerinin, velilerin fedakarlığı ve okul aile birlikleri aracılığıyla toplanan paralarla yapılmaya çalışıldığını savundu.
     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının iki yıldır Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde okullara eleman desteği sağladığını ifade eden Yel, şunları kaydetti:
     ''Böylece hizmet açığını kapattı. Okullarda temizlik işleri başta olmak üzere birçok konuda okul yönetimlerini rahatlattı. Hükümet, okulların kapalı olduğu yaz ayında resmi bir karar alarak bu uygulamaya son verdiğini duyurdu. Türkiye genelinde hiçbir okul müdürünün bilgisi dahilinde olmayan bu resmi yazının duyulması ile beraber okullarımızda şok etkisi yapacak ve okul idarecileri ortaya çıkan açığı gidermek için kaderine terk edilecektir. Türkiye İş Kurumu ilgili proje ile okullardan temizlik desteğini çekerek, ilgili proje için ayrılan bütçenin yüzde 50'ni istihdam garantili kurslara, girişimcilik, etki analizi çalışmaları ve diğer kurslara kaydırmıştır.
     Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı alınan kararla ülke genelindeki okullarda hat safhada olan hizmetli açığını 2011 yılında nasıl kapatacağını açıklamamıştır. İlimizde neredeyse birçok okulda yardımcı hizmetler personeli kalmamıştır. Kurum değiştiren ya da emekli olanın yerine yenisi gelmiyor. Kış geldi, okullarda kalorifer yakacak personel neredeyse yok. Okul idareleri ve Okul Aile Birliklerini veli ile karşı karşıya getiren, sıkıntıya sokan para toplama uygulamasının sona ermesi için bakanlık, okulların hizmetli ihtiyacına çözüm bulmalıdır. Maalesef, Milli Eğitim Bakanı ortalarda görünmüyor. Okullarımızın ve eğitim çalışanlarının hiçbir sorununu dile getirmiyor, çözüm aramıyor.''

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments