KARAAHMET: “CHP ADAYSIZ KALMAZ”
admin • 15 Nisan 2011 20:21:17 
KARAAHMET: “CHP ADAYSIZ KALMAZ”

HASAN GÜNER
    Parti il binasında yapılan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Çağatay Karaahmet: “Biliyorsunuz seçim sürecine girdik. Girdiğimiz bu seçim sürecinde de partimize adaylık konusunda başvurular oldu. Bu adaylık konusundaki başvuruları tüzüğümüz gereği genel merkezimiz değerlendirdi ve adaylarımız belli oldu. Akabinde partimizin 2. sıra milletvekili adayı arkadaşımız bu görevinden ayrıldı ve istifasını partimize verdi. Bunun üzerine tekrardan 2. sıra adaylığının doldurulması gerekti. Ancak bu konuda şunu dile getirmek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kökleri bu devletin kuruluşuna, Türkiye siyasetinde çoğulcu demokrasiye geçişe, ülkede vatandaşa yurttaşlık hakkının sağlanmasına ve Türkiye demokrasisinin işleyişine kadar her alanda bu ülkenin tüm coğrafyasına kılcal damarları ile yayılmış bir partidir. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi adaysız kalmaz.

“ÖNÜNE GELEN KONUŞUYOR”

    İnternet gazeteciliğinde yapılan yorumlara baktığım zaman içim sızlıyor. Her önüne gelen konuşuyor. Doğru da konuşuyor, yanlış da konuşuyor. Ama illa ki konuşuyor ya da bir şeyler yazıyor. Fakat dikkat ederseniz her yazılan Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili. Neden? Çünkü meyve veren ağaç taşlanır. Herkesin gözü bizde. Ama bizim doğruluğumuzu dürüstlüğümüzü ve misyonumuzdan gelen bu akışı herkes çok iyi biliyor. A partisi bilmem nereden aday ithal ediyor, birinci sırasını açıyor. B partisi bilmem nereden aday getiriyor ama birinci sıraya hiç dokunmadan ikinci sırada bir şeyler yapıyor sonra da beraber belirledim diyor.

“BİZİM İÇİMİZDE ADAYLAR BİTMEZ”

    Cumhuriyet Halk Partisi kendi içinde, özünden, üyesinden genel başkanına kadar bütün mensupları her türlü görevi yapacak kapasitede ve potansiyelde insanlardır. Bizim içimizde adaylar bitmez. Kamuoyundaki bu spekülasyonlara lütfen partilim olarak izin vermeyin.

“BİZ ASİL BİR ŞEKİLDE CEVABIMIZI VERDİK”

    Biz hiçbir şekilde yazılanlara çizilenlere veyahut da şunu diyeyim yapılan basın açıklamalarına karşılık polemiğe girmek istemiyorum. Parti olarak biz buna dik duruşumuzda gayet asil bir şekilde cevabımızı verdik. Bundan sonra yapılan açıklamalara da cevap verecek halimiz yoktur. Biz CHP olarak yolumuza bakıyoruz. İddiamız Türkiye’de ve Bilecik’te büyüktür. Dolayısıyla gelişen bu süreçte partimizin ikinci sıra adayını bugün burada açıklamak istiyorum.

“YENİ ADAYIMIZ PARTİMİZİN
HAMURUYLA YOĞRULMUŞTUR”

    Adayımız bu partinin kültürüyle etiğiyle ailesinden çocukluğundan buyana yoğrulmuş tamamen Bilecik’in yerlisi ve Bilecik’te siyasete hizmet etmiş bir ailenin çocuğudur. Kendisi de yüksek öğrenimini tamamlamış ve tekrar Bilecik iline gelmiş kendi muayenehanesini açmış sevgili kardeşim Diş Tabibi Ali Olcay arkadaşımdır. Ben adaylarıma güveniyorum. Daha önce de söyledim. Bizim iddiamız büyük. Biz Bilecik’te tüm Türkiye’de olduğu gibi Türkiye’de iktidara Bilecik’te de 2 milletvekilliğine yürüyoruz. Bunda netim. Kim ne derse desin, kim hangi yorumu yaparsa yapsın biz yolumuzdayız, biz parti kültürümüzden ve etiğimizden gelen olgunlukla her şeyi sağ salim karşılıyoruz ve değerli Ali arkadaşımla beraber de bu yola tekrardan ikinci sıradan devam edecek. Bu seçimde kendisine bu görev verilmiştir ve dediğim gibi bu partinin hamuruyla yoğrulduğu için böyle bir aileden de geldiği için verilen görevi çok da iyi niyetle kabul etmiştir. Şunu da belirtmek istiyorum. Partimizin 2. sıra adaylığı için çok sayıda başvurular da olmuştur. Ama il yönetimimiz bu başvuruları değerlendirmiştir ve Ali Bey’i bu göreve layık görmüştür.
    CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet’in konuşmasından sonra kısa bir konuşma yapan Ali Olcay, “Bildiğiniz gibi önümüzde önemli bir seçim süreci var. Bu süreç Türkiye’nin geleceği açısından önemlidir. Biz bu süreci kişisel olarak da, CHP olarak da çok önemsiyoruz. Partimiz de Türkiye’nin gidişatına yönelik bu gelişmeleri çok ciddi bir şekilde inceliyor. Bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. Hepimizin malumu bu süreç içinde milletvekili adaylarımız belirlendi ve bir takım gelişmeler oldu. Bu gelişmelerin sonunda partim CHP 2. sıra milletvekili adaylığı görevini bana verdi. Ben de buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BU PARTİ ATATÜRK’ÜN PARTİSİ”

    Son olarak söz alan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün; “12 Haziran 2011 tarihinde hem ilimizi yakinen ilgilendirecek hem de Türkiye’yi ilgilendiren bir seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. CHP’nin tüm yetkili organları her bireyi ve her üyesi bu başarıyı elde edebilme adına katkı ve destek veriyor. Partimizde her arkadaşımızın her makama aday olma hakkı söz konusudur. Aday olma hakkını elde ettikten sonra vazgeçme hakkı da kendilerine aittir. Vazgeçenleri CHP örgütü kendi bünyesinde değerlendirecektir. Bu parti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir.

“BIRAKIN ADAY OLMALI, BU PARTİYE ÜYE OLMAK BİLE BİR ŞEREFTİR”

    80 yıldan bu güne kadar T.C.’nin kazanımlarını, laik demokratik cumhuriyetin kazanımlarını, çok partili döneme geçişimizin yani demokrasinin kazanımlarını yaşatan bir siyasi partidir. Böylesine bir partide bırakın milletvekili olmayı, bırakın aday olmayı, üye olmak bile bu partide görev almak bile büyük onur ve şereftir. Bu onurlu görevi üstlenen kuşkusuz Bilecik’e geçmişte büyük hizmetleri olan, belediye başkanlığımızı yapan ve parti teşkilatımızda yıllarca dirsek çürütmüş görev yapmış bir Olcay ailesinin çocuğunun bu görevi üstlenmesi gerçekten benim içinde gurur verici bir davranış. Kendisini yürekten kutluyorum.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments