’’KORUYUCU AİLE’’  Tanıtıldı

’’KORUYUCU AİLE’’ Tanıtıldı

 

Polisevi'nde düzenlenen toplantıya Vali Halil İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, Vali Yardımcıları Metin Çınar, Mehmet Öksüz, Süleyman Deniz, Hasan Kayhan ve Eflatun Can Tortop ile eşleri, ilçe kaymakamları ve eşleri, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül, Özel Kalem Müdürü Filiz Sağır ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Gönül Çabukoğlu katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Akpınar'ın eşi Dr. Akpınar, proje kapsamında hedef kitleye yönelik toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı oluşturmak için çeşitli toplantılar düzenleyeceklerini belirterek, hedeflerinin, çocukların insanı duygular ve gerçek sevgi ortamında büyümelerini ve yetişmelerini sağlamak olduğunu bildirdi.

Korunmaya muhtaç çocukların gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçlarının bulunduğunu ifade eden Dr. Akpınar, şöyle konuştu:

''İnsanlar genelde küçük yaşta alıp, büyütmeyi daha çok tercih ediyorlar. Özellikle 0-6 yaş grubu tercih ediliyor. Küçük çocukların bulunduğu yerlerde projede büyük başarı sağlanabilir. Ancak Bilecik'te 0-6 yaş grubu çocuk olmadığı için koruyucu aileler, korunmaya muhtaç kız veya erkek çocuk alıp okutabilirler. Korunmaya muhtaç çocuklara yardım etmenin en iyi yolu, bakımlarının sağlanması amacıyla koruyu aile hizmetinden yararlandırılmasıdır. Bu sosyal hizmet şekli hem ekonomik hem de çocuğun gelişimi için en iyi bakım alternatiflerinden birisidir. Tüm dünyada korunmaya muhtaç çocuklar için en çok tercih edilen bakım şekli koruyucu aile bakımıdır.''    

Koruyucu aile tanıtımı hakkında sunum yapan İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Çabukoğlu da ''Toplum kalkınmasında gönül elçileri projesi'' kapsamında koruyu aile ''benim bir ailem var'' projesinin Vali Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar himayelerinde İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklığında, kurum, kuruluş ile sivil toplum kuruluşlarının katkı ve desteğiyle yürütüleceğini belirtti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam