KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
admin • 3 Ocak 2011 18:23:49 
KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

 

Muhtar Nazım Başkan köy sorunlarını Kaymakan Temizkan’a şu cümlelerle aktardı:

“Esemen Köyümüz yıllardır göç verme neticesinde boş ve bakımsız kaldı. Bazı köylülerimiz yaz aylarında köye gelip gidiyor. Aslında köyümüz çok güzel bir köy. Tam tatil yapıp yaşanacak bir yer.

Eğer köye bazı hizmetler getirilirse daha çok gelip giden olacak ve bazı sorunlar o zaman köylülerin de katkısıyla çözülecek.

Bizce öncelik sırasına göre sorunlarımızı sıralarsak; öncelikle içme suyu, kanalizasyon ve köy içi yollarının ıslahı gelmektedir.  Köy camii tamir edilmiş olup bugünlerde minareninde onarımı yapılacaktır.

Bu arada acilen bir imam evine ihtiyaç vardır.  Daha sonrada köy içine muhtarlık toplantı yeri ve misafirhaneden oluşan bir köy konağına ihtiyaç vardır. Bir de köye ulaşımı sağlayan Pazaryeri İlçe yolundaki çöplüğün kaldırılması mutlaka gereklidir. Bu sorunları bir an önce çözüp köyümüzü daha yaşanır hale getirmek için biz de gereğini yapacağız.

Sorunları tek tek dinleyen Kaymakam Emrullah Temizkan; “Bizim bir anlayışımız vardır. Gitmediğimiz köy basmadığımız yer kalmayacak. Bu anlamda bugün köyünüze geldim. Gerçekten sorunlar var. Bu sorunları elbirliği yaparak çözeriz. Yeter ki siz isteyin ve destekleyin.

Bakın birlik beraberlik içinde çok güzel işler yapmışsınız. Bu birlik ve beraberlik devam etsin sizin de katkılarınızla bizde size destek verelim. İstediğiniz güzel işler olsun, sorunlar o zaman çözülür” dedi.  

Daha sonra bir köylünün teklifi ile Esemen Köyü’nde çok eskimiş olan İmam lojmanının yerine bir prefabrik ev yapılması fikri köylüler tarafından desteklendi. Kaymakam Temizkan da bu konuda köy muhtarına destek vereceğini söyledi. Bu ziyaret yararını gösterdi. İlk adım olarak köylüler imam evi yapmayı kararlaştırdı.

Kaymakam Temizkan köye geldiğinde yaptığı gibi giderken de köylülerle tek tek tokalaşarak vedalaştı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments