MAHALLE KONAĞI EK KATININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

MAHALLE KONAĞI EK KATININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

12 Haziran Cuma günü gerçekleşen açılışın yanı sıra vatandaşlara da hıdrellez pilavı ikram edildi.

 

7 Haziran genel seçimlerinin ardından ilimizi 25. dönemde TBMM’de temsil edecek Milletvekilleri Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün ilk kez bir araya geldiler.  

 

 Mahalle Konağına yapılan ilave sosyal sınıfının açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Milletvekilleri Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün,  Belediye Başkanı Selim Yağcı, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım,  Ak Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

 

Programının açılış konuşmasını yapan Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Niyazi Aydın konağın ek katının yapılmasında emeklerinden dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı ve tüm ekip arkadaşlarına, çalışanlarına teşekkür ederek şunları ifade etti:

 

Aydın: “Mahallem çok mükemmel bir tesise kavuştu”

“Ben bugün birçok tebrikler alıyorum. Teşekkür ediyorlar ama ben asıl teşekkürü sizlere ediyorum. Çünkü biz bu kadar güzel hazırlandık. Eğer sizler buraya gelmemiş olsaydınız sizin gelmenizle bu alan zenginleşti, güzelleşti, camiler çivileriyle değil de içindeki cemaatiyle güzel olduğu gibi bu alan burada sizlerle daha da güzel oldu. Marifet irtibata tabidir, bu konak üzerindeki katın yapılmasında Belediye Başkanımız Sayın Selim Yağcı beyin bizlere vermiş olduğu destekten dolayı şahsım ve mahallem adına çok ama çok teşekkür ediyorum. Mahallem çok mükemmel bir tesise kavuştu. Tabi bu bir kişiyle olan bir iş değil tamamen ekip işi. İnanın bazen böyle akşam ezanlarına, yatsılarına kadar çalıştığımız oldu. Dün akşam, akşam ezanından sonra hala ekiplerle çalışıyorduk. Ben Sayın Başkanımızın şahsında tüm ekip arkadaşlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

 

Muhtar Aydın’dan sonra konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı 12 yıldır bazı şeyleri sözle ifade etmenin ötesinde eylemle yaparak, uygulayarak gerçekleştirme fırsatını bulduklarını ifade ederek şunları aktardı:

 

Yağcı: diğer mahalle konaklarımızı da büyüteceğiz”

“Sizlerden almış olduğumuz enerjiyle, destekle bizler Bilecik’te 12 yıldır bazı şeyleri sözle ifade etmenin ötesinde eylemle yaparak, uygulayarak gerçekleştirme fırsatını bulduk. İşte ilk dönemlerde yaptığımız mahalle konağımız sağ olsun mahallemizin iltifatları, ilgisi karşısında yeterli görmedik. Muhtarımızın çok büyük heyecanı, arzusu, isteğiyle de bu birleşince burada Ertuğrulgazi mahallemizin ve Bahçelievler mahallemizin mahalle konaklarını ilk aşamada ikinci katlarını yaptık. İnşallah temennimiz, arzumuz diğer mahalle konaklarımızı da bir taraftan büyüteceğiz, diğer taraftan da yenilerini de yapmaya devam edeceğiz. Mahalle konaklarımız mahallenin merkezi olması, mahallelilik bilincinin oluşması, mahalleli mensubiyet bilincinin oluşması açısından hedef aldığımız, ortaya koyduğumuz bir projeyi Allah’a çok şükürler olsun ki muhtarlarımızın da gayretiyle bu gerçekleşti. Artık mahalle konaklarımızla mahallelimiz kendi mahallesinin merkezini biliyor, orada buluşuyor ve orada kendine ait organizasyonları gerçekleştireceğiz. İnşallah her mahalleye bir spor kompleksi diyoruz ve çocuklarımız için her mahallede bir spor kompleksi sözü veriyoruz. Yine mahalle konakları olan yerlerde bilge evi tarzında devam edeceğiz. Yeterli olmayan mahalle konaklarımızda yeni binalar yaparak inşallah çocuklarımıza bilge evi tarzında akşamleyin eğitim ve öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacak mekanları da birlikte gerçekleştireceğiz.”

 

Eldemir: "Belediyecilik sadece yoldan, sudan, kaldırımdan ibaret değildir"

Belediye Başkanı Yağcı’dan sonra konuşan Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir Belediyeciliğin sadece yoldan, sudan, kaldırımdan ibaret olmadığını belirterek  “insanımızın sosyal, kültürel, sportif alanlarda da ihtiyaçlarının karşılanmasında yapılan çözümler noktasında farklı bir Belediyecilik anlayışını Türkiye’ye getirmiş Ak Belediyeciliğin bu icraatlarından dolayı sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Benim de ikamet ettiğim mahalle olması hasebiyle tüm komşularımız için bu mahalle konağımızın ve çocuklarımızın için de buradaki çocuk parkımızın hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum ve bu parkın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ekibine şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

 

Eldemir’den sonra Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün kürsüye gelerek “Biz 7 Haziran saat 17:00’a kadar bir demokratik mücadele gerçekleştirdik. Saat 17 itibariyle bu mücadele bitmiştir. Bundan sonra kazanan Bilecik olacaktır ve halkımız olacaktır.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

 

Tüzün: “bundan sonra kazanan Bilecik  ve halkımız olacaktır”

 “Bugün Ertuğrulgazi mahallesindeyiz, Ertuğrulgazi’nin isminden de hepimizin bildiği üzere mahallemize yakışır, yarışır bir park ve hizmet konağı açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Biz 7 Haziran saat 17:00’a kadar bir demokratik mücadele gerçekleştirdik. Saat 17 itibariyle bu mücadele bitmiştir. Bundan sonra kazanan Bilecik olacaktır ve halkımız olacaktır. Halkımızın ve Bilecik’imizin kazanması için Halil arkadaşımla birlikte el ele, omuz omuza verip Bilecik’imizin sorunlarını çözme noktasında, Belediyemizin projelerinin sorunlarının çözümü noktasında, ilimizin tüm konularının sorunları hakkında el ele, gönül gönüle verip Bilecik’imize hizmet edeceğiz. Ben bu konağın ve parkın yapılmasında emeği geçen başta sevgili Belediye Başkanımıza, Belediye Meclis üyelerimize, Belediye çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum, Ertuğrulgazi Mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. “

 

Tüzün’den sonra Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşmasını gerçekleştirdi. Nayir, Milletvekili seçilen Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün’e yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak mahalle konağının ek katının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Nayir;

 

Nayir; “temennimiz bu tür yerlerin artarak gönüllerin daha sık bir araya gelmesi”

“Öncelikle sayın Milletvekillerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını sizler huzurunda söylediğimizi tekrarlamak istiyorum. İnsanımızı bir araya getiren, gönüllerini birleştiren, faaliyetlerini, gayretlerini birleştiren her konu, her faaliyet, her mekan bizler için önemli. Mahallemizde yapılan bu konak ve ona ilave edilen kısımlar, sosyal donatı alanları da bu açıdan değerlendirdiğimizde insanımızı, gönüllerini bir araya getirecek, faaliyetlerin yapılacağı yerler olarak bizler için önem ve kıymet ifade etmektedir. Dileğimiz, temennimiz bu tür yerlerin artarak gönüllerin daha sık bir araya gelmesi, yürütülecek faaliyetlerde birlik ve beraberlik unsurunun daha da gelişerek ilerlemesi. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyor, faydalı kullanımlarda beraberinde biz de sizinle birlikte olmak istediğimizi duyuruyor hepinize saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra Bilecik İl Müftü Yardımcısı Özdemir Taş tarafından dualar edilerek protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi. Program yapılan pilav ikramından sonra sona erdi. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam