MATEMATİK EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI
admin • 16 Şubat 2011 11:12:22 
MATEMATİK EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI

 

7-11 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılan çalıştaya Türkiye'nin 81  ilinden toplam 300'ün üzerinde matematik öğretmeninin katılımı oldu. Çalıştayın açılışı 7 Şubat Pazartesi günü Saat 11:00'de Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda yapıldı.

İlimizi temsilen dört  matematik öğretmeni çalıştaya katılım gerçekleştirdi. Bu öğretmenlerimiz ve okulları; Engin ATALAY (Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi), İbrahim SELEN (Anadolu Öğretmen Lisesi), Özden REÇBER(Anadolu Lisesi), Sema KOÇ (M. A. Ersoy İlköğretim Okulu).

TRT ve TRT HABER’in naklen verdiği Çalıştay’ın amacını Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Engin ATALAY şöyle yorumladı:

“Okullarımızda çok sevdiğim, suya sabuna dokunun ifadesi vardır. Aynen bunun gibi öğrencilerimizin matematik ve matematik kavramlarına, geometri ve geometrik kavramlara dokunmaları için çalıştaya katıldık, çünkü soyut kavramların somut hale getirilmesi için en kullanışlı yöntem teknoloji, yani bilgisayar destekli matematik eğitimidir’

Anadolu Öğretmen Lisesi Matematik Öğretmeni İbahim SELEN de yorumunda:  “Matematik ve geometrideki soyut kavramların öğrencinin zihninde daha somut , daha net canlanabilmesi için teknolojiyi kullanmayı öğrendik’ dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments