MAVİ MARMARA PARKI AÇILDI
admin • 3 Haziran 2011 21:49:44 
MAVİ MARMARA PARKI AÇILDI

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hürriyet Mahallesinde 2008 yılında hizmete sunulan ancak ismi belirlenmeyen parkın isminin belirlenmesi için kentte anket yapıldı. En çok tercih edilen ''Mavi Marmara'' ismi, belediye meclisi tarafından da uygun bulundu. 
Parkın ve serginin açılışına AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir, Saadet Partisi Milletvekili Adayı İbrahim Meral ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
Poyraz, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarihin her safhasında nerede bir mağdur varsa, nerede bir zulme uğramış insan varsa, diline, dinine, ırkına, rengine bakmaksızın, hatta kendi imkanları olmasa bile kendisini sıkıntıya sokarak, dişinden tırnağından arttırarak oluşturduklarını bu mazlumlara yardım için seferber ederek onlara ulaştırmayı bilmiş bir millet olduğunu söyledi. 
Gazze'ye sadece insani yardım götürmek için yola çıkılan bir kafile gece yarısında İsrail askerleri tarafından engellendiğini ifade eden Poyraz, şöyle konuştu: 
''Hiç bir silahı olmayan, hiç bir tehlike arz etmeyen, yokluktan sıkıntı yaşadıkları çocukların ilaç bulamadıklarından dolayı hastalıktan vefat ettiği ve bebeklerin süt bulamadığı bir abluka altındaki kente, Gazze'ye sadece insani yardım götürmek için yola çıkılan bir kafile gece yarısında katil İsrail hükümeti tarafından ve bunların emirleri doğrultusunda müdahale eden askerler tarafından engellendi, engellenmekle kalmadı silahlı bir işgal ile hemde uluslar arası sularda bir katliama maruz kaldı. Mavi Marmara'yı işgal edip 9 insanımızı şehit eden katillere karşı tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Dedik ki 24 saat içinde yaralılarımız dahil bir kişi kalmayacak şekilde vatandaşlarımızı teslim edeceksiniz. Milletvekili arkadaşlarımız İsrail'e kadar gidip bütün vatandaşlarımızı yaralılar da olmak üzere hepsini o ülkeden aldılar buraya getirdiler. Bu ülke başka bir ülke, bu millet bambaşka bir millet ama yeter ki bunun farkında olalım. Yeter ki tarihten beri sahip olduğumuz fazileti, erdemi bilelim. Tıpkı, Gazze'de, Pakistan'da, Endonezya'da olduğu gibi dünyanın neresinde olursa olsun darda kalmış, sıkıntıya düşmüş varsa millet olarak yine gideceğiz.'' 
Belediye Başkanı Selim Yağcı da konuşmasında yardım sever vatandaşların Mavi Marmara ile yolculuğa çıktığını belirterek, şunları söyledi: 
''Maalesef zalimler yine zalimliklerini tarihte gösterdikleri gibi yine burada da gösteriyor, 9 kardeşimiz şehit oluyor. Allah rahmet eylesin ama bunlar hiç bir zaman Müslüman Türkü, mazlumun yanında olmayı ve zalime karşı durma yolundan alıkoyamayacaklar. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bu güzel parkımıza Mavi Marmara ismini verdik.'' 
Konuşmaların ardından parkın açılışı ile İHH Bilecik Gönüllüleri ve Anadolu Gençlik Dergisi Bilecik Temsilciliği'nin ortaklaşa düzenlediği Mavi Marmara fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments