MEKKE’NİN FETHİNİN YIL DÖNÜMÜ
admin • 3 Ocak 2011 12:39:28 
MEKKE’NİN FETHİNİN YIL DÖNÜMÜ

 

6 Eylül Kültür Merkezinde düzenlenen programa Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral, Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Orhan Şişman ve davetliler katıldı. 

Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şube Başkanı İbrahim Meral konuşmasında yılın son günü bazı insanların eğlence peşinde, bazılarının normal bir hayat sürdüğünü, programa katılanlar için de fetih günü olduğunu kaydetti. 

Anadolu Gençlik Derneği'nin Türkiye'nin bütün illerinde bu akşam aynı programın yapıldığını kaydeden Meral, şöyle konuştu: 

“Çok kıymetli protokol,sevgili hanımefendiler,beyefendiler,çok kıymetli gençler ve değerli basın mensupları hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum ALLAH ‘ın selamı,rahmeti ,bereketi üzerinize olsun.Allaha karşı bilerek veye bilmiyerek toplu isyanın yaşandığı bu gecede Anadolu Gençlik Derneği olarak sizlere bu geceyi hazırlama lütfunu gösteren rabbimize şükürler olsun diyorum. Başta günlerdir bu gece için hazırlık yapan gece gündüz çalışan AGD yönetimine, üniversite komisyonuna,orta öğretim komisyonuna ve bu gecenin hazırlanışında maddi katkısı geçen esnaflarımıza teşekkür ediyorum.

Şuan  AGD tarafından Türkiye’nin 186 yerinde bu gece ihya edilmektedir. Hem ‘Kim bir kavme benzemek isterse o ondandır’ hadisi şerifini  düstur edinip gereğini yerine getirmek,hem de Mekkenin fethini anmak üzere organizasyonlar yapıyoruz. Mekke şehirlerin anasıdır.Mekke nin fethi de fetihlerin anasıdır.Bu fetih Kudüs ün,Endülüsün,Malazgirtin,ve nihayet İstanbulun fethine kapı aralamıştır. ‘Ben develerin sahibiyim, Kabe nin sahibi evini koruyacaktır diyen dedenin torunu yıllar sonra ‘Ebu Süfyanın evine giren selamettedir,Müslümanlara karşı silah kullanmayan emandadır ,Kabe ye sığınan emandadır,evine sığınıp kapısını kitleyen emandadır,Silahsız olana dokunulmayack, kaçanlar takip edilmeyecek,kadın ve çocuklara dokunulmayacak,asla kan dökülmeyecek diyen muzaffer komutan,büyük Peygamber efendimiz (asm).

Halbuki yıllar önce Mekke den hicret etmek üzere yola çıktığında ey güzel şehir hiç mecbur bırakılmasaydım senden ayrılırmıydım dediği şehre onurlu ve vakarlı bir şekilde giriyordu.Önce kalp ve gönül kapılarını insanlığa açtı sonrada,zulmün ve adaletsizliğin kapılarını aydınlığa ve güzelliğe açtı. ALLAH şefaatine nail eylesin.

Müslümanlar feth eder,kafirler ise işgal eder ikisi de aynı şey gibi algılanır ama arasında dağlar kadar fark vardır.Biz feth ettiğimiz yerleri imar ederiz,kafirler ise yağma eder.Avrupada,Afrikada ortadoğuda ecdadımızın hanları,hamamları,köprüleri hala ayaktadır. Ama bin yıllık Bağdat müzesi işgalciler tarafından talan edilmiştir,güzelim Mostar köprüsü yerle bir edilmiştir.

Bizler AGD olarak geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz bu programlar aracılığı ile Mekke nin fethedilişinin mana ve heyecanını tüm insanlığa aktarma gayretindeyiz.’İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’inancı ile bütün insanlığın yararına hayrı ikame etmek,iyi doğru,faydalı ve adil olanı hakim kılmak için;BİR DÜNYA ORGANİZASYONU OLARAK; YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE,YENİ BİR DÜNYA Hedefine uygun milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için gece gündüz çalışan AGD bugün olduğu gibi yarında bu uğurda gayret göstermeye devam edecektir. Bu vesileyle programımıza katıldığınız için tekrar teşekkür ediyorum.

        Geceniz mübarek olsun.Rabbimiz bizlere yepyeni fetihler nasip etsin.”

Anadolu Gençlik Derneği Başkanlığına atanan Sadık Savak İbrahim Meral'den görevi devir aldı ve Meral'e plaket verdi. Program slayt gösterisiyle Mekke'nin Fethi anlatılmasıyla sona erdi.AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments