MERAL: İSTİFA ETTİK AMA HAS PARTİLİ DEĞİLİZ DİYORLAR
admin • 23 Mart 2011 15:20:24 
MERAL: İSTİFA ETTİK AMA HAS PARTİLİ DEĞİLİZ DİYORLAR

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral ziyaret esnasında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“4 ADAY ADAYIMIZ VAR”


    “Saadet Partisi İl Yönetimi olarak epeydir ilçe teşkilatlarımızı kurmak için çalışıyorduk. O yüzden Bilecik kamuoyunda pek gözükmüyorduk. Şimdi ilçe ve belde teşkilat yapılanmamızı tamamladık. Hamdolsun teşkilatlarımız çalışmaya başladı. Malumunuz önümüzde seçimler var. Adaylar müracaat ediyor. Bilecik’ten Turgay Ordu ve Osman Özvatan, Bozüyük’ten Orhan Kuş ve Söğüt’ten Ahmet Işık olmak üzere 4 aday adayımız var. Benim adaylığıma da Genel Merkez karar gerecek. Cumartesi günü saat 11.00’da parti teşkilatımızda temayül yoklamamız olacak. Onun sonucunda adaylarımız da belli olmuş olacak.

“HALKIMIZIN MİLLİ
GÖRÜŞE İHTİYACI VAR”


    Artık siyasi çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Türkiye’nin ve halkımızın milli görüşe ihtiyacı var. Milli görüş şuan için mecliste temsil ediliyor olabilseydi bu hükümetin yaptığı hayırlı işlerde artış, yaptığı yanlış işlerde de fire olacaktı.

“BUNLARIN MUHALEFETİ HOROZ DÖVÜŞÜ GİBİ”


    Milli görüşün iktidarda olmaması gibi muhalefette de olmamasının sıkıntısını yaşıyoruz. Bizim muhalefetimiz diğer muhalefetlere benzemez. Biz ne CHP’nin ne de MHP’nin muhalefetini, muhalefetten saymıyoruz. Bunların muhalefeti kayıkçı kavgası ve horoz dövüşü gibi. Yalancı gündemlerle ülke seçmenini kamplaştırıyorlar. Halkı istemedikleri bir partiyi seçmeye zorluyorlar. Biz bu oyunu 70’lerde bozduk. 90’larda da bozduk. Şimdi de bozacağız.

“BİZİM SİYASETİMİZ
ALLAH RIZASI İÇİN”


    Normalde partilerin hepsi millete hizmet için çalışırlar. Ama bunların formülleri, denklemleri ve projeleri yanlış. Sundukları projeler ve siyasi formüller bu milletin dokusuyla uyuşmuyor. Şu anki AK Parti hükümetinin desteklediğimiz projeleri ve icraatları olduğu gibi desteklemediğimi ve protesto ettiğimiz icraatları da var. Biz bu olumsuzlukları düzeltmek için siyaset yapıyoruz. Bizim siyasetimiz Allah rızası için. Öncelikli gayemiz budur. Rahmetli liderimiz ve hocamız, bize bunu böyle öğretti. Biz halka hizmet edeceğiz. Onların hayır duasını alacağız. Barajdan sonra da sıratı geçeceğiz. Bilgi, beceri ve tecrübe hepsi bizde var. Milli görüş ne zaman iktidara geldiyse bu milletin yüzü gülmüştür. Dünyada oynanan oyunların en büyüğü Türkiye üzerine oynanır. Türkiye’de en oyunların en büyüğü de milli görüş üzerine oynanır.

“ŞU ÜLKEDEN BATI’YA RAĞMEN
İKTİDAR OLAN TEK PARTİ VAR”


    AK Parti hükümeti şartların getirdiği bir partidir. Bu böyle gitmeyecek. Çünkü illaki çıkar çatışmaları başladığı zaman size destek veren ağabeyleriniz desteğini çektiği zaman krize gireceksiniz. Şu ülkede Amerika’ya ve Batı’ya rağmen iktidara gelmiş tek parti Refah Partisi’dir. O da tırnaklarıyla gelmiştir. Aldığımız oy anamızın ak sütü gibi helaldir. Medya, iş adamları ve batı karşımızda olmasına rağmen biz iktidara geldik ve hizmet sunduk. Biz buna yine talibiz. Millet bizim kıymetimizi biliyor aslında. Bilinç altında bize güven sonsuz.

“BİZ MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARDIK” CÜMLESİNDEN SONRA
İŞ BİTMİŞTİR


    Bir kilit cümle var dikkat ederseniz. “Biz milli görüş gömleğini çıkardık” cümlesinden sonra iş bitmiştir. Bu cümle biz pazarlık yaptık ve birilerine bazı şeyleri taahhüt ettik demektir. Erbakan Hocamız şunu diyordu: “Ben bu arkadaşları bilirim. Bunlar ihanet etmezler. Bilerek kötülük de yapmazlar ama iyi yapacağız zannıyla yanlış yaparlar” Tayyip Bey ne dedi? “Faiz dünya gerçeğidir” dedi. Bu ehli sünnet çizgisinden çıkmaktır ve biz bunu kabul edemeyiz. Faiz emek olmadan para kazanmaktır. Karşılıksız para birisini sömürerek kazanılır. Bu sene 48 milyar dolar faiz ödeyeceğiz. 8 yıldır AK Parti hükümetinin fakir fukaraya dağıttığı para 70 milyar dolardır. Ama bu hükümetin 8 yıldır faize verdiği para 400 milyar dolardır.

“İLÇELERDE FİREMİZ OLMADI”


    Bizim yıllardır Yenipazar ve Pazaryeri’nde teşkilatımız yoktu. Ama şuan Saadet Partisi’nin bu ilçelerde teşkilatını kurduk. Söğüt’ten bir kişi bile ayrılmadı. Kurulu olan ilçelerimizde hiçbir firemiz yok. O zaman resmi olarak üç adet kurulu ilçemiz vardı. Osmaneli, Söğüt ve Bozüyük. 3’ü de aynı halde duruyor. İl yönetimi olarak o zaman asil ve yedek olarak 30 kişiden 4 kişi kaldı istifa etmeyen. Fakat istifa edenlerin çoğu da beni arıyorlar ve diyorlar ki; “Biz istifa ettik ama Has Partili değiliz. Onu bilesin. Biz yine Saadetliyiz” diyorlar.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments