Mezuniyet kapanışını “Fen Edebiyat” yaptı

Mezuniyet kapanışını “Fen Edebiyat” yaptı

Törende bir ilk yaşandı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kapalı Halı Sahada gerçekleşen törende öğrenciler, mezuniyet coşkusunu yaşarken, veliler de gururlu anlar yaşadı. Aynı zamanda törende bir ilk de yaşandı. Türk Dili ve Edebiyatı ve Arkeoloji Bölümleri ilk mezunlarını bu sene vermiş oldu.

Başarılı öğrencilere plaketleri takdim edildi

Tören geçişinin ardından program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Fakültede ve bölümlerinde birinci olan isimlere başta Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Azmi Özcan olmak üzere hediye ve plaketlerini takdim etti.  250 öğrencinin mezun olduğu fakültede, fakülte birincisi Nihal Demir, ikincisi Merve Pakır olurken, üçüncülüğü paylaşan isimler ise Sedef Akçaalan ve İlknur Keleş oldu.Plaket takdiminin ardından fakülte birincisi olan Nihal Demir ise bir teşekkür konuşmasında bulundu.

“Bu fakülte 5 yıllık bir hayalin ürünü”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Azmi Özcan, yaptığı konuşmada Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Harun Tunçel ile kurdukları bir hayalin sonucunda böyle bir tabloyla karşılaştıklarını belirtti. Bu tablonun arka planında yıllarca fedakârca çalışan muhteşem bir ekip olduğunu ifade eden Özcan, “Biz önce hayal kurarak başladık ve Harun Bey’in dediği gibi 5 yıllık bir hayal yolculuğunun arkasından karşımızda böyle bir tablo buluyoruz. Bu çocuklar bizim hayallerimiz ve onlar bizim hayallerimizi gerçekleştirecek olan uzantılarımız. Sonsuzluk yolculuklarımız.”dedi.

“Bu toprakların mesajını dünyaya iletmelisiniz”

Ayrıca öğrencilere seslenen Özcan, “ Sevgili gençler, Bir taraftan üniversite yapılanmasını gerçekleştirirken diğer taraftan eğitim ve öğretimle uğraşırken sizler sıkıntıları dert etmediniz. Bizlere he p yardımcı oldunuz ve bizlere bu tabloyu hazırlamamızda yardımcı oldunuz. Onun için sizlere bir teşekkür borçluyuz. Bu toprakların değerlerini dünyaya tanıtma adına bu toprakların mesajlarını dünyaya iletmek adına sizden çok şey beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Bundan sonra hayat yolculuğunu tek başınıza omuzlayacaksınız. Unutmayın ki, burada aldığınız bilgi eğer vicdanınız ve gönlünüzün denetiminden geçmezse size kaybı ve bazen de zarar sağlayacaktır unutmayın ki vicdansız ve gönülsüz bilgi bazen aciz kalır. Siz bunların her ikisini harmanlayacak hem bizim hem de insanlığın umudu olan kişiler olacaksınız ve bizleri sonsuzlukla yaşatacaksınız. Allah yolunuzu, bahtınızı açık eylesin. Hepiniz Allah’a emanet olun.”ifadelerinde bulundu.

“Bu yolculuğa 5 sene önce 5 öğretim üyesiyle başladık”

Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Harun Tunçel, de 2009 yılında 5 öğretim üyesiyle öğrenci alan fakültenin bugün 80 öğretim üyesi ve 400’e yakın öğrenciyle devam etmesinin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Tunçel şöyle konuştu:

“Harun Tunçel Fen Edebiyat Fakültesi 2015-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz. Fakültemiz 2009 yılında 5 öğretim üyesiyle öğrenci almaya başladı. Sanırım bugün sayımız bin 400’e yakın. 80 kadar öğretim üyesiyle hizmet veriyoruz. Bu yıl 3. Dönem mezunlarımızı veriyoruz. 400 kadar mezun verdiğimiz öğrencimiz var. Ancak ilklerimiz de var. İlk olmak güzeldir ve özelliklidir. Türk Dili ve Edebiyatı ve Arkeoloji Bölümleri ilk defa mezun veriyorlar. Kendilerini kutluyorum, tebrik ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz, düne kadar öğrenciliğin zevkiyle yaşadınız, bugünlere geldiniz. Düne kadar öğrenciydiniz. Bundan sonra artık meslektaşlarımızsınız. Hepinizi kutluyor, gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonra hayatın telaşıyla başbaşasınız. Bu telaş içerisinde 4 yıllık eğitiminiz süresince edindiğiniz bilgiler size ışık tutacak, yardımcı olacaktır. Bundan sonraki hayatınızda size uzun, sağlıklı bir ömür diliyorum. Hayırlı, aydınlık yollar diliyorum. Bahtınız açık olsun diyorum. Sizleri çok seviyorum. Hakkınızı helal ediniz. Bizler size hakkımızı helal ediyoruz.Hoşçakalın.”

“Vali Nayir öğrencilere sağlık ve başarı diledi”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında öğrencilere başarılı  ve sağlıklı bir gelecek temenni ederek şunları aktardı:

 “Bugün sizin için önemli bir gün. Hayatınızın bir dönüm noktası. Üniversiteyi kazanma hedefiniz vardı, kazandınız. Sağlık, sıhhatle bitirme hevesiniz vardı bugün ona da ulaştınız. Ama hayat hep yeni hedeflerden ibaret. Önünüzde yeni hedefler çıkacak onlara ulaşmaya çalışacaksınız. Belki hayatı neşeli kılan ve zevkli kılanda bu. İnşallah dileğimiz, temennimiz bahtınız açık olarak yeni hedeflere ulaşmada da bugün ki başarıyı tekrar etmenizi diliyoruz. Anne ve babaların da bugün gurur günü. Evlatlarınız bir başarıyı kazandı, bu başarıdan da en az onlar kadar ailelerinde büyük emeği, büyük fedakarlığı da vardı. Yolunuz ve bahtınız açık olsun”

Konuşmaların ardından kep törenine geçildi. Öğrencilere ve ailelere ikram yapımının ardından tören sona erdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam