MHP, AK PARTİYE FENA YÜKLENDİ
admin • 25 Şubat 2011 12:21:42 
MHP, AK PARTİYE FENA YÜKLENDİ

    Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, “Şeyh Edebalı ve Ertuğrul Gazi gibi mübarek şahsiyetlerin yurt edindiği kutsal topraklarda hayatlarını sürdüren ve her fırsatta atasına ve tarihine sahip çıkarak gelecek nesillere örnek olan saygıdeğer Bilecikliler, öncelikle MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve camiamız adına hepinize saygılarımı sunuyorum” diyerek başladığı konuşmasında şunları aktardı.

“AKP, 3Y ile mücadele etme yerine, 3Y’yi katlayarak artırmıştır”

    “Yaklaşık 9 yıl önce hepinizin de yakından bildiği gibi yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele etme sözü vererek, aziz milletimizin verdiği oylarla tek başına Türkiye’yi yönetme yetkisi alan AKP iktidarı, ne yazık ki; iş başına gelir gelmez önce 80 yıllık Cumhuriyet Hükümetleri döneminde ülkede yapılan ne varsa teker teker özelleştirmiş, bunlara ek olarak yaklaşık 55 milyon m2’lik vatan toprağını da yabancılara satmıştır.
    Yapılan her özelleştirmede fabrikalar, tesisler, limanlar ya da araziler yabancılara ve yandaşlara adeta peşkeş çekilmiş, maalesef yolsuzluklar artmış, her geçen gün AKP yandaşları ve yakınları zenginleşirken, vatandaşlarımız daha da yoksullaşmış, bu uygulamalara karşı çıkarak AKP iktidarını ve icraatlarını eleştirmek isteyen vatandaşlarımızın düşünceleri adeta yasaklanmış, bu yasaklara uymayanlar ise yaratılan yandaş medya ve yargının desteği ile sorgusuz sualsiz ceza evlerine doldurulmuştur.
    Yani 3Y ile mücadele için geliyoruz diyen iktidar, bu 3Y ile mücadele etme yerine, bu 3Y’yi katlayarak artırmıştır.

“AKP, terörle mücadele yerine, terörist ile müzakereyi tercih etmiştir”

    Ülkemizde 9 yıla yaklaşan AKP iktidarı döneminin sonunda ne yazık ki teröre verilen kurbanlar artmış, terörle mücadele yerine, terörist ile müzakere tercih edilmiş, terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin değerli mensupları, gizli tanık olarak dinlenen teröristlerin ifadeleriyle yargılanır hale gelmiş, şehit ailelerine ve gazilerimize verilen tüm sözler unutularak bu kutsal değerler istismar edilmiş, baş örtüsü sorununun çözümü ertelenmiş, zina yapmak ve Türklüğe karşı hakarette bulunmak suç olmaktan çıkartılmış, yapılan tüm satışlara rağmen toplam borcumuz 80 yıllık borç toplamının 3 katına yaklaşmış, işsizlikle neredeyse dünya rekoru kırılarak, üniversite mezunu gençlerimiz asgari ücretle çalışmaya mecbur bırakılmış, taşeron sistemi adı altında işçilerin emekleri sömürülmüş, ülkenin başbakanı yardım yapılan insanların sayısını artırmakla, ABD tarafından “24 ülkenin sınırlarının yeniden çizileceği bir proje” olarak açıklanan Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olmakla övünür hale gelmiş, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri tehdit edilmiş, tarım ve hayvancılık bitirilerek Cumhuriyet tarihinde ilk kez kurbanlık ithal eden bir ülke haline getirilmiş, ceza evleri tutuklu ve hükümlülerle dolarak yetersiz kalmış, fabrikalar yerine yeni ceza evlerinin yapılmasıyla övünülmüş, kredi kartı ve tüketici kredisi borçları kat kat artmış, çekini ve senetini zamanında ödeyemeyen esnafımızın işini, aşını veya eşini kaybettiği günler yaşanmış, emeklilerimiz ve birçok çalışanımız açlık sınırının altında yaşamaya mecbur bırakılmış, iş adamlarımız artan maliyetler karşısında rekabet edemez hale gelerek Türkiye’den umudunu kesip başka ülkelere taşınmak zorunda kalmış, tüm bunlar yetmiyormuş gibi 1000 yıla yakın bir süredir kardeşçe yaşayan vatandaşlarımız 36 etnik kökene ayrılarak başlatılan PKK açılımı projesiyle birbirine düşünülmek istenmiş ve ülkemiz adeta bölünmenin eşiğine getirilmiştir.

AKP, darbecileri cezalandırmak yerine ödüllendirmiştir

    PKK açılımının önündeki anayasal ve yasal engellerin kaldırılmasına yönelik olarak hazırlanan anasaya değişiklik paketi TBMM tarafından yeterli çoğunlukla kabul edilemediği için referanduma sunulmuş, referandum sürecinde darbecilerden hesap sorulacak iddiasıyla milletimiz kandırılmış, geçen sürede bu yönde hiçbir işlem yapılmadığı gibi adeta darbeciler ödüllendirilmiştir.

Torba yasa vatandaşın hiçbir
problemini çözmedi

    Diğer yandan son dönemde torba yasa adıyla AKP milletvekillerinin oylarıyla çıkartılan yasayla İngiliz viski şirketleri başta olmak üzere, Türkiye’ye viski pazarlayan İngiliz viski şirketleri başta olmak üzere birçok yabancı ve yandaş şirketlerin devlete olan borçları affedilmiş devlete olan karşı yükümlülüklerini zamanında yerine getirememiş özel şirketler kurtarılmış ceza kesilen birçok yasadışı işler suç olmaktan çıkartılarak yandaşlar adeta korunmuş buna karşında esnafımızın Halk Bankasına veya Esnaf Kefalet Kooperatiflerine olan borçlarıyla, çiftçilerin Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarıyla ilgili hiçbir kolaylık getirilmemiş, emeklilerimizin problemleri çözülmemiş, şehit yakınlarına verilen kamu 2. iş imkanı sözü unutulmuş, karşılıksız çek suçuna verilen adli para ve hapis cezaları değiştirilmemiş kısacası normal vatandaşın hiçbir problemi çözülmemiştir.

MHP, Milletin emanetine sonuna
kadar sahip çıkacaktır

    Bunlar bu ülkenin acı gerçekleri ama herkesin hatırlamasında yarar olduğunu düşündüğümüz gerçekler. Yaşanan bu olumsuzlukların tek sorumlusu, uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle, ülkemizi iyi yönetemeyen ve milletimizin emanetini doğru yönde kullanamayan AKP hükümetidir. Artık bu sorumsuz yöneticilerin demokratik usullerle iş başından uzaklaştırılarak milletin emanetine sonuna kadar sahip çıkacak yeni bir iktidarın zamanı gelmiştir. Bu iktidar Allah izni ve milletimizin desteğiyle MHP iktidarı olacaktır.
    42 yıldır önce ülkem ve milletim sonra partim anlayışıyla siyaset yaparak milletimizin gönlünde her zaman taht kurmuş olan MHP hak ettiği tek başına iktidarı devralmak için hazırlıklarını tamamlamış ve aziz milletimize niçin bunu devralması gerektiğini anlatmaya çalışmaktadır. Bugün burada bulunmamızın gerekçesi de budur.

 

TEKİN DE AK PARTİYE VURDU

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Bir süredir izliyorum… telaşeli… Biraz saldırgan ve gergin… Kendini anlatmaya uğraşıyor…

Endişeli… Belki birazda korkuyor… Kim bilir?

Sanki “baraj altında kalacak” biz değilde o…

Bazen adaylığını ilan eden arkadaşımıza gönderme yapıyor ben onun 10 katı iş yaptım diye…

Bezende bana kızıyor ‘sen milletin vekili değilsin’ dedim diye…

MHP nin kadrosu yok nasıl yönetir bu memleketi diye üzülüyor!

Bezende kehanette bulunup bu seçim MHP nin son seçimi olacak diyor.

Siyasi inanç sisteminiz insanları imam-hatip mezunu ve falan cemaat mensubu olmak şeklinde değerlendirdiği ve sınıflandırdığı için;

“Canlarını Cennet karşılığı Allaha satan”  vatanı – milleti karşılıksız seven ülkücüleri ve mensup oldukları Milliyetçi Hareket Partisini hiç anlamadınız anlamayacaksınız…

 

—“Şehitler şahidimizdir” ki geçmiş 40 yılda var olan Ülkücü Hareket sizin hiç hatırlanmayacağınız önümüzdeki 40 yılda da var olacak ve hizmet edecektir.

Peki, siz partiniz için aynı iddiada bulunurmusunuz?

Hadi bulundunuz diyelim size kim inanır?

Vazgeçtim 40 yıldan 4 yıl sonra haliniz nasıl olacak acaba?

 

—Türk Milliyetçisi olan ülkücüler Devlet yönetimine talip ve hazırdır. Bunun için bütün makam ve pozisyonlara 1 asil 1 de yedek kadro çıkarabilecek zenginliğe sahiptir.

Ve hatta artanlardan bazılarını da memleket yöneticisiz kalmasın diye meclis başkan vekili – bakan – milletvekili ve belediye reisi olarak AKP ye yollamıştır…

 

—Türkiye ve Bilecik için yaptığınız çalışmaları işaret ettiğiniz gibi TRT 3 (meclis TV) den dikkatle izliyor ve sizinle gurur duyuyoruz. Ayrıca masrafları meclis tarafından karşılanan ballı İspanya ve İngiltere gezilerinizi de basından okuyoruz.

Siz Avrupa da ‘incelemelerde’ bulunurken dükkân satıp borç ödemeye çalışan belediyecilerinizde Amerika da ‘inceleme’ yapıyor.

        

—Tabi yaşam şekli böyle olunca dost ve ahbaplarınızla bir araya geldiğinizde birbirinize anlatacaklarınızda farklı olur.

—Kızılcahamam yollarında sürat yaparken parçaladığınız 3 tane lüks aracınızı konuşursunuz çocuğuna paso çıkaramayan babaya inat…

—Türkiye’nin sınıf atladığını söylersiniz ucuz ev hayali ile banka önlerinde yatan kardeşlerime rağmen…

—Türkiye yi bilmem ama sizin ve yandaşlarınızın sınıf atladığı kesin.

 

‘Çiçek sulamadığınızı’ bilmiyoruz;

Size ‘hırsız – arsız – namussuz’ denmediğini de bilmiyoruz;

Ama’hırsızlık – arsızlık ve namussuzluk’ yapan bürokrat ve belediyecileriniz olduğunu duyuyoruz.

Bunları derin bir sessizlikle izlediğinizi görüyoruz.

Sonsuz kuvvet sahibi olan Cenab-ı Allah bize iktidar kuvveti verirse; Biz bunları sizin yaptığınız gibi sadece seyredip ilahi adalete havale etmeyeceğiz;

Türk Milleti adına gereğini yapacağız.

 

—AK vicdanlı AK partili kardeşlerim;

Teşkilatınızın sn. Poyraz  dan  başka adayı yok mu?

Siz bunu onaylamak ve seçmek zorunda mısınız?

Değiliz ama ne yapalım diyorsanız;

MHP nin kapıları size ve bütün hemşerilerime sonuna kadar açık.

Size ve herkese masanın her tarafında yer var…

 

Yaklaşan seçimlerin iyilikler ve güzellikler getirmesi dileklerimle

Allaha emanet olun. 

 

Saygılarımla

Mesut TEKİN

MHP İl Başkanı

 guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments