MİDAL KABLO’NUN TEMELİ ATILDI
admin • 2 Temmuz 2011 09:54:36 
MİDAL KABLO’NUN TEMELİ ATILDI

     Al Zayanı, temel atma töreninde, yaptığı konuşmada, 10 yıl önce Türkiye'ye yatırım yapmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, burada olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. 
     Bölgenin ileriye doğru büyük kaynaklar oluşturacağını ve değerinin artıracağının farkına vardıklarını anlatan Al Zayanı, şöyle konuştu: 
     ''Bir yıl öncesinde artık en son noktada etrafa bakıp Türkiye'de Teşvik Yasası'na uygun olan çok yüksek teşvikler veren bölgelerde bir takım iletişimlerimiz oldu. Ben neden bu bölgeye fazla teşvik verilmediğini sorduğumda bu bölgenin fazla teşvike ihtiyaç olmadığı söylendi. Burası zaten kendi gelişimini tamamlamış bir bölgeydi. Bizde bu bölgede asıl teşvikin insan kalitesi olduğunun farkına vardık. Finansal teşvikler veya finansal yardımlar çok kısa bir dönem için yararlı olabilir ama asıl yararlı olacak şey uzun dönemde insan teşvikidir. İnsan kalitesi ve yardımcılığıdır. Sonuç olarak buraya gelmeye karar verdik. Bu bölgenin bizim için en mutluluk verici şeyi finansal olarak motivasyon değil, asıl insan kalitesi ve insanların yardımıyla aldığımız motivasyondu, bu da bizi buraya gelmeye itti. Bununda böyle olacağına inanıyoruz. 2 yıl içerisinde 30 milyon doların üzerinde bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Bunun Türkiye'deki yatırımlarımız için ve bundan sonraki yatırımlarımız için bir başlangıç olacağını düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte artık konulaşacak şeylerden çok yapılacak şeyler var.'' 
     MHP Bilecik Milletvekili Şeker de kentin büyümesi ve gelişmesi için her türlü yardıma hazır olduklarını belirterek, şunları söyledi: 
     ''Bizlerle olacak işlerde her zaman sizlerle beraberiz. İnşallah bunu daha büyütürüz. Sizde memnun kalırsınız, para kazanırsınız, yatırımlarınıza daha büyük yatırımlar eklersiniz. Ben daha çok konuşarak değil de sizlere hizmet ederek bu işe devam etmek istiyorum. Bizim hedefimiz OSB'yi tamamlamak daha sonra 2. OSB'yi Bozüyük'te kurmak.'' 
     Yapılan duanın ardından Midal Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Al Zayanı, MHP Bilecik milletvekili Şeker ve beraberindekiler fabrikanın temelini attı. 
     Törene, Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, AK Parti ilçe Başkanı Harun Orhan Top, Bozüyükspor Kulübü Başkanı Doğuş Üneral, il genel ve belediye meclis üyeleri ve iş adamlarının katıldı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments