MUHTAR BOLU’DAN BABALAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
admin • 23 Haziran 2011 09:18:09 
MUHTAR BOLU’DAN BABALAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak kürsüye Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinden Müjgan Karakaş geldi.
Karakaş konuşmasında “Rahatsızlığımdan dolayı evde bir süre kapalı kaldım. Daha sonra arkadaşlarımın tavsiyesiyle halk eğitim kurslarına katıldım. Bu kurslara katılmakla tedavimden kaynaklanan yan etkilerin daha kolay üstesinden geldim. Kendimi daha iyi daha mutlu hissetmemi sağladı. Kurstaki arkadaşlarımızla aile gibi sıcak bir ortamımız olmuştu. Bu da benim hayata daha çok bağlanmama neden oldu. Ayrıca bu kurslarda daha yeni meslekler ve el becerileri kazanarak aile ekonomimize katkıda sağlanmış oldu. Bize bu imkanı sağlayan siz değerli büyüklerimiz elinizden her türlü ilgi ve alakanızı esirgemeyen kurs öğretmenlerimize kursiyer arkadaşlarımız adına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.
Karakaş’ın ardından kürsüye gelen Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Ali Kutlu yaptığı konuşmada şunları aktardı:
“2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında Bilecik Halk Eğitim Merkezi ve Ertuğrulgazi Mahallesi  kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini sergilediğimiz ikinci yıl sonu sergimize hoş geldiniz diyorum.
Halk Eğitim Merkezleri örgün eğitim dışında kalan nüfusa hizmet vermektedir. Yetişkin eğitim merkezleri olan bu yerler, kurulduklarından bu yana kişisel gelişmelere ve toplumsal kalkınmaya çok büyük katkıda bulunmaktadır. Merkezlerin hayat boyu öğrenme felsefesiyle sürekli yenilendiğini ve ihtiyaç duyulan tüm eğitim faaliyetlerinin sunulduğunu söyleyebiliriz.
Halk Eğitim Merkezlerimiz sadece dikiş nakış kursları verilen yerler olmaktan çıkmıştır. Her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür. Kursiyer sayısındaki artış, merkezlerin işlevinin halkımız tarafından çok iyi bir şekilde görüldüğünü ortaya koyması bakımından sevindiricidir.
Bu nedenle Ertuğrulgazi  Mahalle Konağı’nda açtığımız kursları gelecek yılda Beşiktaş, İsmetpaşa, Hürriyet Mahallesi Konaklarında da açmaya devam edeceğiz. 
Belediye Başkanlığımızın bu kurslarımız için verdiği destek sınırsızdır. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında müdürlüğümüzce 247 kurs düzenlendi ve 4241 vatandaşımız bu kurslara katılarak bilgi ve beceri sahibi oldu.
Bilgi ve beceri kazanmak, bir meslek sahibi olmak, bir dil öğrenmek ya da  okur yazar olmak isteyen vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Ceza evi tutuklularından, sokakta yaşayan çocuklarımıza kadar herkesi sevgiyle ve candan kucaklıyoruz. Gelişen dünya eğitimi ön plana çıkarmaktadır. Çocukların eğitimindeki eksik ve yanlış uygulamaların yeni nesillerin doğru yetiştirilmesine engel olduğu kanaatindeyim. Bu alandaki çalışmaları seferberlik ruhuyla yürüten merkez müdürlüğümüz son 2 yılda 350 anne-çocuk ilişkisine ulaşmıştır.
Ortaya koydukları eserleri ve yeni güzellikleri anılarına katan tüm kursiyerlerimi yürekten kutluyorum. Bu ortamı bize hazırlayan sayın valimiz başta olmak üzere belediye başkanımıza ve mahalle muhtarımız Hakkı Bolu’ya teşekkür etmeyi bir borç bilirim.” Konuşmaların ardından plaketlerin sunumu ve belge dağıtımı yapıldı. Sonrasında açılışı yapılan serginin ise 4 gün açık kalacağı aktarıldı.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments