NİHAT HATİPOĞLU BİLECİK’TEYDİ
admin • 23 Nisan 2011 19:07:39 
NİHAT HATİPOĞLU BİLECİK’TEYDİ

    Doç. Dr. Hatipoğlu, Atatürk Salonu'nda Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şubesince Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen ''Rasulüllah'a Sevgi Gecesi'' konulu seminerde yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed'in bugüne kadar yeteri kadara tanıtılmadığını belirterek, ekranlara çıkan ilahiyatçıların kavgadan başka bir şey yapmadığını iddia etti.
    Yeryüzünde, hiçbir faninin, insanın Hz. Muhammed kadar sevilmediğini ve sevilemeyeceğini ifade eden Doç. Dr. Hatipoğlu, şöyle konuştu:
    ''Gelecekte, dünyayı en çok ilgilendiren konu Hz. Muhammed olacak. Hz. Muhammed'den önce bazı aileler kız çocuklarını doğurdukları zaman utanırlardı, evlerine siyah bayrak asarlardı ve kızları belli bir yaşa geldiğinde gömerlerdi. Medine'de küçük kızlar, bu gelenekleri yok edip, kızları diri diri topraktan çıkartan ve kurtaran insanı karşıladı. Onun için Hz. Muhammed ölesiye sevildi, basit bir sevgi değildi. Hz. Muhammed bu sevgilerin hepsini hak etti. İslam ülkelerinde tonlarca ağır silahlar patlıyor ve binlerce çocuk vefat ediyor. Kamuoyu bir Müslüman çocuk ölür önemsemez, ama başka bir milletin çocuğu ölünce dünya önemser. Onun için yalancı, ikiyüzlü ve çifte standartlı dünya. İslam tarihi asla savaş tarihi olmadı. Hz. Muhammed 23 senelik peygamberlik hayatında savaşla geçirdiği gün sayısı 60'ın üzerinde değil. Üç çocuk bayram şekeri için bir kapıyı çaldı ve boğularak öldürüldüler. Dün kızları diri diri toprağa gömen zalimlerle bu zalimin arasında ne fark var. Benim kimliğimdeki İslam ile o diğer kimliklerdeki insan aynı insan olamaz.''
    Program, Kuran-ı Kerim okunması, semazen ile sinevizyon gösterisiyle sona erdi.AA

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
s
s
11 yıl önce

s – yaptığımız yorumlarıda yayınlamıyosunuz ki aq