O zaman niye aday yaptınız?
admin • 17 Nisan 2011 03:09:46 
O zaman niye aday yaptınız?

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Çağatay Karaahmet geçtiğimiz hafta düzenlenen bir toplantıda herkesin sürekli CHP'yi eleştirdiğini dile getirdi. Bu durumu da "meyve veren ağaç taşlanır" diye tanımladı. Bahsi geçen kümeye ben de dahil olayım ve biraz da ben taşlayayım.
Karaahmet'in toplantı esnasında dillendirdiği "Yeni adayımız bu partinin kültürüyle ve etiğiyle çocukluğundan bu yana yoğrulmuş, tamamen Bilecik’in yerlisi ve Bilecik’te siyasete hizmet etmiş bir ailenin çocuğudur" cümlesine takılmadan edemedim.
Malumunuzdur ki; sıfatlar aynı katagorideki iki farklı öğeyi birbirinden ayırmak için üretilmiştir. Bu bağlamda Sayın Karaahmet'in cümlelerinin sağlamasını yapalım ve farklı bir bakış açısı ile ilerleyelim.
"Yeni adayımız bu partinin kültürüyle ve etiğiyle çocukluğundan bu yana yoğrulmuş…" (O zaman eskisi için bu durum söz konusu değildir.)
"Tamamen Bilecik'in yerlisi…" (Eski adayımız için bu durum da söz konusu değildir.)
Şimdi olaya sıradan bir vatandaş olarak baktığımda aklıma gelen ilk soru "Eee… O zaman niye aday yaptınız?" oluyor.
İstifa edene kadar içinize sinen ve omuz omuza durduğunuz bir kişiyi, istifası nedeniyle boşalan mevkiye getirdiğiniz yeni bir kişi ile kıyas yapıyorsanız ve de yenisi eskisinden "daha iyi" diye tanımlıyorsanız, ya sistemde bir anormallik vardır ya da bastırılamayan bir öc alma isteği…
Hatırlarsanız Dr. Sungur Turan istifasıyla alakalı yaptığı basın açıklamasının son cümlesinde "CHP'nin ve adaylarının her zaman destekçisiyim" demişti. Eminim ki, CHP kanadından yapılan bu açıklamalardan sonra kurduğu bu cümlenin geçerliliğini sorguluyordur. Kendi ve çevresindekilerin CHP'ye tavır alması kaçınılmaz. İnşallah CHP için gelen gideni aratmaz.
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
FYE1453
11 yıl önce

Bilecikteki partiler bu zihniyette olursa… – Bilecikteki partiler bu zihniyette olurlarsa bir yere varamazlar, CHP Sungur hocamızı, AKP Salih hocamızı harcadı, ne diyelim.

Rafet
11 yıl önce

Günaydın – Çok güzel değerlendirmişsiniz Hasan Bey. CHP halkın sesi yerine Yaşar’ın sesini dinlemeye çok alışmış ama seçimlerde halkın sesi daha net çıkacak.

ağaaa
11 yıl önce

alıştık artık – Zaten Chp herseçimde 3-5 aday değiştirmiyormu. Şuan yaptıklarıda bence KEDİ YETİŞEMEDİĞİ CİĞERE MUMDAR DER olayı

Misafir
11 yıl önce

Biraz Düşünün Ey Millet – Bence yazarımız olayı abartmış insanlar hatalı kelimeler kurabilirler ama şuda var Sunger Bey aday adayı olduğunda da bence 2.sırada olacağını bilmeliydi.Çünkü çekiştiği insanlardan bir 2 dönemdir vekil ve ayrıca CHP’nin yaşamış olduğu değişim sürecine rağmen adaylık dışında kalmayıp aday gösterilmiş bir insan , olayı bide bu yönden düşünmek gerekir.Tabi anlayana