OKUL SPORLARININ ARALIK TAKVİMİ “DOLU DOLU”

OKUL SPORLARININ ARALIK TAKVİMİ “DOLU DOLU”

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir; pandemi döneminde ara vermek zorunda kalınan okul sporlarının bu sene büyük bir yoğunlukla başladığını ve okulların bir çok branşa olan ilgisinden memnun olduklarını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 2021-2022 Okul Sporları Sezonu Aralık Ayı takviminde spor severleri heyecan dolu müsabakalar bekliyor. Merkez ve Bozüyük İlçesinde judodan futbola, masa tenisinden badmintona bir çok branş ve kategorilerde müsabakalar düzenlenecek. Ferdî sporlar ile takım sporlarında toplam 16 branş ve 22 kategoride düzenlenecek müsabakalarda, okullar şampiyonluk mücadelesi verecek. Ferdî branşlarda birinci olan sporcular ile takım sporlarında şampiyon olan okullar, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün belirlediği takvimde ulusal platformda Bilecik İlini temsil edecek.” İfadelerine yer verildi.

Aralık Ayının okul sporları açısında yoğun geçeceğini ifade eden İl Müdürü Özdemir: “ Çeşitli branş ve kategorilerde düzenlenecek müsabakalar ile Aralık Ayı, okul spor faaliyetleri açısından spor şölenine dönüşecek. Merkezde ve Bozüyük İlçemizde hemen hemen bütün tesislerimizde müsabakalar oynanacak. Bir çok İlçemizde bulunan okullarımızın da katılım gösterdiği müsabakalarda oluşan genel tablo bizleri çok mutlu etti. Müsabakalarda gerek ferdî sporlarda gerekse de takım sporlarında derece elde eden sporcularımız ve okullarımız, İlimizi ulusal düzeyde gruplarda temsil edecek. Bu kapsamda bütün öğretmen, sporcu ve okullarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam