Osmanlıca Kursu’na katılan kursiyerler sertifikalarını aldı

Osmanlıca Kursu’na katılan kursiyerler sertifikalarını aldı

 

Pazaryeri Belediyesi, Pazaryeri Halk Eğitim Müdürlüğü, Pazaryeri Müftülüğü ve Hayrat Vakfı'nın iş birliği ile Pazaryeri Belediyesi Eğitim Merkezi'nde eğitmen Ramazan Demir tarafından verilen Osmanlıca Kursu'nda başarı gösteren 26 kursiyere sertifikaları verildi. 
     Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, törende tüm kursiyerlere sertifikalarıyla beraber birer adet Osmanlıca tefsirli Kur'an-ı Kerim hediye etti. 
     Yalçın, Osmanlıca'yı çok güzel bir şekilde okuyan kursiyerlerigörünce, gerçekten büyük mutluluk duyduğunu ve gıptayla izlediğini ifade ederek, ''Açılan Osmanlıca Kursu'na öncülük etmekle çok güzel bir iş yaptığım için çok memnun oldum. Belediye olarak her zaman kültürel konularda vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Eğitim merkezimizde yapılan dershane hizmetleri, plates kursu, Osmanlıca kursu büyük rağbet gördü. İnşallah, şimdi de Pazaryeri Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi ve Yüksekokul ile işbirliği yaparak bu faaliyetlerimize, İngilizce ve gitar kursunu da katacağız. Yeter ki, Pazaryeri halkından eğitim ve kültür adına bizlere talep gelsin. Her zaman gelişmenin ve kalkınmanın hizmetinde olduğumuzu belirtiyoruz. Osmanlıca'yı öğrenerek geçmiş tarihimizi daha iyi anlayacaksınız. Atalarımızın bizlere bıraktığı kültür mirasını daha iyi öğreneceksiniz. Sizleri tebrik ediyorum'' dedi. 
     Daha sonra kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. AA

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam