PAZARYERİ CİNER GRUBUNU AĞIRLADI
admin • 27 Aralık 2010 15:12:22 
PAZARYERİ CİNER GRUBUNU AĞIRLADI

 

Ak Parti İlçe Başkanı  Alaattin Emral, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Ünal,   Bilecik 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Ünal’ın da bulunduğu görüşme  Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’ın  makamında gerçekleşti.

Belediye Başkanı  Muzaffer Yalçın Yaptığı açıklamada  “Misafirlerimizin  Pazaryeri Organize Sanayi Bölgemizden  67 dönümlük yer talepleri oldu.  Yapılması düşünülen yatırım 1 milyon TL değerinde  olduğunu , İlçemizde önemli ve kapasitesi yüksek su kaynaklarının olması sebebiyle  ilçemize geldiklerini, saniyede 120 litre, yılda 6 milyon m3 dolayında suya ihtiyaçlarının olacağını  söylediler. Biz de  bu su ihtiyacının göletlerimizden  karşılanabileceği konusunda  fikirlerimizi söyledik. Aynı zamanda  Sorgun deremizden de su ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi belirttik. Onlar da  bu yatrımım pazaryerine geldiği taktirde Akgün Seramik Fabrikası, Sanat Toprak Ürünleri  Fabrikası, Kurulacak olan Seropol   Seramik Fabrikasının  buhar ihtiyacının karşılanabileceğini , hatta Pazaryeri ilçesine ısınma  amaçlı buhar verebileceklerini belirtti.  

Şu anda gündemlerinde  Adana , Konya, Bozüyük, Pazaryeri Organize  Sanayi  Bölgesinin olduğunu  gerekli raporları düzenledikten sonra  CİNER Grubun kararı vereceğini bize ilettiler.  Yaklaşık 3 saat süren görüşmemizde  Pazaryeri’nin yetiştirdiği  en önemli  kişilerden biri olan TEK Yüksek Tevzi Daire Başkanı Hüseyin  Onay’ın referansı ile geldiklerini ifade eden misafirler  bizlere de ilçemizi onlara tanıttığımızdan dolayı çok memnun kaldıklarını  su ihtiyacının karşılanması halinde  Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesine  yatırım için gerekli desteği vereceklerini bildirdiler. Görüşmenin sonucunda Pazaryeri’nin 5 yıllık meterolojik değerlerini  ( Basınç, sıcaklık,rüzgar,nem ve yağış ) bizden istediler  .  Bizde Pazaryeri’nin gölet ve barajlarının uzaklık mesafelerini göstereyen haritanın bir örneği ile  Baraj ve göletlerimizin  depolama su kapasitelerini kendilerine verdik.

Misafirlerimiz ilçemizden memnun bir şekilde ayrıldılar.

Pazaryerinin değişim ve gelişim  noktasında özellikle  Sanayi kuruluşlarına elimizdeki bütün imkanları kullanmaya , ilçemizin potansiyellerini  gelen misafirlerimize anlatmayı bu güne kadar görev edindik.  Bundan sonra da  bunu devam ettirmeye kararlıyız” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments