PAZARYERİ’NDE HİZMET ATAĞI
admin • 19 Ocak 2011 10:37:22 
PAZARYERİ’NDE HİZMET ATAĞI

 

Pazaryeri Belediyesi, komşu il ve ilçelerle olan güzel diyoloğunu artırarak devam ettiriyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Kestel Belediyesi ve Pazaryeri Belediyesi karşılıklı meclis kararlarıyla kardeş belediye oldular. Bunun göstergesi olarak  Kestel Belediyesi tarafından kardeş belediyeye bir minibüs hibe edilmişti.

Pazaryeri Belediyesi, Kestel Belediyesi tarafından hibe edilen aracı önce bakıma aldı. Otomatik açılan havalı kapı yaptırılan minibüse ilçeye özgü resimlerle giydirme uygulandı. Eşsiz doğasıyla ünlü göletlerini, tadına doyum olmayan Pazarcık  bozası, tescillenme  aşamasında olan, lezzetiyle isim yapmış Pazaryeri boncuk fasulyesi ve  Türkiye’de sadece iklim ve toprak yapısı bakımından Pazaryeri ilçesinde yetişmeye müsait olan şerbetçi otu resimleri ile  kaplanan araç, ilçenin  şehir içi taşımacılığında, öğrenci servislerinde, hizmet verecek. Ayrıca Pazaryerispor’un hizmetinde  kullanılacak olan araç, ilçe halkının  cenaze hizmetlerinde de  değerlendirilecek.

   Kendine özgü potansiyele sahip olan  Pazaryeri ilçesi, bu potansiyelleri en iyi şekilde kullanmak, Türkiye’ye adını duyurmak ve    kabuğunu kırmak istiyor. Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın başta olmak üzere tüm Pazaryeri  Belediyesi  bu çalışmalar için elinden gelen tüm gayreti hemşehrileri için kullanıyor.

Halkın ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması planlanan araca yapılan giydirme çalışması, ilçenin tanıtımı açısından da fayda sağlayacak.HASAN GÜNER

guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet DEMİR
11 yıl önce

yola devam – Allah yolunuzu açık eylesin.Hayırlı hızmetlerde kullanılsın.

tarafsız bir gözle
11 yıl önce

PAZARYERİ DEĞİŞİYOR – Hakikaten ilçede gözle görülür değişimler yaşanıyor bunda en büyük etken ise Belediye başkanının çok azimli ve kararlı olması.Yapmasını ve istemesini bilirsen her şey olur.Halk olarak destek olsak bu başkan daha büyük işler yapar.Maalesef bazı insanlara bakıyorum hala ya ne yaptı bu aşkan diyebiliyorlar.İşte hazımsızlıktan ve muhalefet etme arzusundan yapılanları göremiyorlar.Ben genç başkandan çok umutluyum 2-3 yıl içinde çok değişik bir pazaryeri görebileceğiz inşaallah.Allah yardımcınız olsun