POLİS MEMURLARI, BAŞPOLİS MEMURLUĞUNA TERFİ ETTİ
admin • 19 Nisan 2011 18:51:29 
POLİS MEMURLARI, BAŞPOLİS MEMURLUĞUNA TERFİ ETTİ

 İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Başpolis memurlarının, emniyet teşkilatının ilk kademelerdeki amir ihtiyacının karşılanacağı ve belirli bir kıdeme sahip polis memurlarına da kariyer yapma imkanı sağlayacağı kaydedildi.
     Başpolisliğe atanan polis memurlarının, ekip, tim ve devriye amiri ile grup, ekip, büro amir yardımcısı, büro ve ekip memuru unvanlarında görevlerini yürütecekleri belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     ''3201 Sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memuru Rütbelerine Yükselme Esaslarına Dair Yönetmelik'' hükümleri çerçevesinde, Başpolis memurluğu kadrosu için sınav açılmış ve bu sınavda Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünden 21 personelimiz başarılı olarak, 11-15 Nisan tarihleri arasında Başpolislik hizmet içi eğitimi alarak terfi etmeye hak kazanmış ve il teşkilatına atanmışlardır.''
     Polisevinde düzenlenen ve Başpolis memurluğuna atanan polis memurlarının öz geçmişinin slayt ortamında tanıtıldığı törende, Başpolisliğe terfi eden polislere rütbeleri takıldı.
     Törene, Vali Halil İbrahim Akpınar, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ve polis memurlarının eşleri katıldı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments