SAĞANAK VE DOLU YAĞIŞI ZARARA NEDEN OLDU
admin • 11 Haziran 2011 12:59:34 
SAĞANAK VE DOLU YAĞIŞI ZARARA NEDEN OLDU

 

BOZÜYÜK
 
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde dün etkili olan gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerinde su baskınlarının meydana geldiği bildirildi. 
Etkili olan yağış kent içinden geçen D-200 karayolunda biriken su, sürücülere zor anlar yaşattı.
Trafiğin zaman zaman durmasına neden olan yağış, rögarların taşmasına neden oldu. Köprü altlarında 30 santimetreyi bulan su birikintileri, belediye ekipleri tarafından kaldırım seviyesini aşan alanlarda kaldırımları kırarak yağmur suyunun kent içinden geçen kurutma kanalına akmasını sağladı. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı esnafın tezgahları zarar gördü. 
Meteoroloji yetkilileri, 1 saat süren gök gürültülü sağanak yağış ve dolu nedeniyle, metrekareye 46 kilogram yağmurun düştüğünü bildirdi.
 
PAZARYERİ
 
Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde dün etkili olan dolu ve gök gürültü sağanak yağış kentte etkili oldu. 
Öğle saatlerinde aniden bastıran dolu, 5 dakikada çevreyi beyaza bürüdü. Dolunun ardından devam eden sağanak yağmur ilçe merkezi, Çarşı, Yüzbaşı ve Yeni Mahalle ile Bahattin Şeker Caddesindeki bazı ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden olurken, Bursa karayolu çıkışında da su taşkınları meydana geldi. 
Ot-Gül Kooperatifi Başkanı Muzaffer Kozpınar, yaptığı açıklamada, yıllardır böyle yağışın olmadığını ve arazilerin sular altında kaldığını belirterek, ''Zararın çok fazla olduğunu tahmin ediyoruz. Yağan dolu yeni sardırılmaya başlayan şerbetçi otlarının filizlerini kırmıştır. Tarlalardaki sular çekilince zarar tespitine çıkacağız'' dedi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments