Sağlık-Sen’den Basına SANSÜR

Sağlık-Sen’den Basına SANSÜR

 

Kongrede başkanlık için 2 aday yarıştı bu isimler mevcut başkan İrfan Yelken ile Şemsettin Yıldırım’dı. Seçim 43’e 43 oyla berabere sonuçlandı. Yeni başkanı belirlemek için hakim önünde kura çekimi gerçekleştirileceği öğrenildi.

 

Basına Sansür

 

Gerçekleşen Sağlık-Sen Bilecik Şubesi Olağanüstü 1. Toplantısı’nda basın mensuplarına sansür uygulanarak toplantıdan ayrılmaları istendi. Bazı katılımcılar, toplantının basına kapalı bir toplantı olmadığını belirterek basın mensuplarının ve delege olmayan kişilerin toplantıdan dışarıya çıkarılmasını kınadı.Her söylemlerinde demokrasiden bahseden genel merkezden gelen katılımcıların bu toplantıda yarışan iki listeden bir tanesine açık destek verdiği gözlendi. Hatta basın mensuplarının ve delege olmayan misafirlerin bu sebeple toplantı dışına alındığı düşünülüyor. Genel merkez yetkililerin içinde bulunmuş olduğu davranışlar katılımcılar tarafından hiç hoş karşılanmadı. Ayrıca Memur-Sen ile bağlı iş kolu temsilci ve başkanlarının da verilen kararı kabullenip ses çıkartmaması gözlerden kaçmadı.

                Toplantının divan başkanlığını Sağlık-Sen Genel Merkez Başkan Yardımcısı Kemal Çırak, üyeliğini ise Ahmet Selöz ile Yücel Akgün yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Çırak, “Bir avuç Memur-Sen gönüllüsü rahmetli Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan, bir avuç gönül dostuyla çıkmıştı bu yola. Çok şükür Memur-Sen bugün 750 bin üye sayılarıyla hizmet sendikacılığıyla her zaman dik duruşuyla bugünlere geldi. Memur-Sen konfederasyonumuzun en büyük sendikalarından olan Sağlık-Sen de hizmet sendikacılığı ile ön planda sürekli ve şu anda 185 bin üye sayısıyla hizmet sendikacılığına devam etmektedir. Sürekli birçok kazanımlarla inşallah bundan sonra da üye sayısını arttırarak hizmet sendikacılığına devam edecektir.” dedi.

                Adaylardan İrfan Yelken, “İlkeleri gereği mensuplarından aldığı gücü yine mensuplarının gücüne dönüştürmeyi hedefleyen sendikamız her geçen gün yeni katılan üyelerimizle birlikte güçlenmekte ve sağlık emekçilerinin sesi daha gür çıkmaktadır. Başkanlığım süresince siz değerli mensuplarımızı haklı davalarında sendikamızın gülen yüzü ve ihtiyaç duyulan dost eli olmanın gayretini gösterdim. Bu seçimin galibi sendikamız olacaktır.” dedi.

                Diğer aday Şemsettin Yıldırım ise, “Uhuvvetin ve fütüvvetin aktığı bu Sakarya Irmağı Bilecik’ten geçiyor. Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiiri vardı. Bir yandan nur akar öbür yandan kir diyor. Bütün buradaki arkadaşlarımızın hepsi birlik beraberlik istiyor. Nurun aktığı yer burada.” dedi.

Toplantı genel merkez yetkilerinin konuşmaları ve oylama ile devam etti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. basın sansür – demek basını çıkarmalarına rağmen seçim kazanılamadı basının neden dışarı çıkarıldığı anlaşılmış oldu

  2. basına sansüre hayır – ankaradan gelenlerin basına sansür uygulamasına ve demokratik bir seçime müdahale etmelerini kınıyoruz

  3. yiyiciler – irfan başkanın listesindekilerin yusuf hariç hepsi yiyici. bozüyükteki kediler piyasaya çıkmışlar. amaçları bu süreçten rant elde etmek. bu kadar baskıya şemsettin iyi dayanmış. semihin konuşmalarını neden yaıanlamadınız anlamadım.

  4. ciğeri beş para etmez – Sen kimleri tam olarak tanıyorsunda bunları yazabiliyorsun.O bozüyüklü kediler senin beş para etmez ciğerine bakmaz bile.iftira günahtır ey allahtan korkmaz ,kuldan utanmaz iftiracı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam