ŞAMPİYONA BAŞLADI
admin • 4 Mart 2011 13:54:00 
ŞAMPİYONA BAŞLADI

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Bilecik Üniversitesi spor tesislerinde başlayan Üniversiteler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasına 32 Üniversiteden, 350 civarında sporcu, idareci ve antrenör katılımı ile gerçekleşiyor.

 

 

 

 

 Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Bilecik Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan konuşmasında: “Bugün burada genç Bilecik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde barışın, kardeşliğin, dostluğun simgesi bir spor yarışmasında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Herkesin bildiği üzere bilek gücün sembolü olarak tarihteki yerini almıştır. Ama bizim kültürümüzde aynı zamanda bilek; aklın, bilimin ve gönlün hizmetinde olduğu zaman dostluğun huzurun ve barışın da sembolüdür. Bütün sporcu kardeşlerime bilim ve yürek ile bileği bir araya getirerek dünyanın ihtiyaç duyduğu sıcak nefesin sağlanmasındaki rolünü bilerek bu müsabakaları yürütmelerini ve hayatlarında da aynı hassasiyetle yollarına devam etmelerini hatırlatıyorum.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLA

Burada bulunduğunuz süre içerisinde imkanlarımız ve gönlümüz örtüsünde sizlere ev sahipliği yapmaya çalışacağız. Umarım bunda başarılı oluruz. Bu organizasyonda emeği geçen tüm ilgilileri federasyonumuzu herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizin yolu ve bahtı açık olsun” dedi.

 Şampiyonaya katılan üniversiteler şu şekilde:

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu), Adıyaman Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi (Kırşehir), Akdeniz Üniversitesi (Antalya), Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), Ankara Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi (Ankara) , Beykent Üniversitesi (Ankara), Bilecik Üniversitesi, Çağ Üniversitesi (İstanbul, Dicle Üniversitesi (Diyarbakır), Gazi Üniversitesi (Ankara) , Gaziantep Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi (Tokat), Hacettepe Üniversitesi (Ankara) , Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) , Işık Üniversitesi (İstanbul) , İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi , Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Polis Akademisi , Selçuk Üniversitesi (Konya) , Yalova Üniversitesi, Yüzüncüyıl Üniversitesi  (Van), Pamukkale Üniversitesi (Denizli), Çankırı Karatekin Üniversitesi, Fırat Üniversitesi (Elazığ)  , Trakya Üniversitesi (Edirne)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments