SARAR AVM AÇILDI
admin • 4 Haziran 2011 23:50:15 
SARAR AVM AÇILDI

 

Açılışa Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve kardeşleri Celalettin Sarar, Sebahattin Sarar, Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Harun Karacan, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Tekeli, faaliyete başlayan mağazaların yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. 
SARAR AVM’nin açılış kurdelesini Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu ve konuklarıyla birlikte kesen Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar kısa bir açılış konuşması yaparak “Bu güzel açılışın Bozüyük halkı için çevremiz için, ülkemiz için, hayırlara vesile olsun” dedi.  “Türkiye’miz büyüsün büyüsün böyle dünya markaları çıkartalım. Eskiden özenirdik Avrupa’ya gittiğimizde ne bu mağazalar ne büyük alışveriş merkezleri diye özenirken, bu özençlerimiz şimdi Türkiye’de yerine geldi. Binlerce alış veriş merkezi Türkiye’de açılıyor ve daha da açılacak” diyen Sarar “Ülkemiz çok büyük, Türk insanı çok cesaretli, yürekli, inşallah bu müessese de Bozüyük halkına, Bilecik halkına ve çevremize, hayırlı uğurlu olur, mübarek olsun” dedi.
Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu da ilçeye yaptığı bu güzel yatırım nedeniyle Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar 'a teşekkür ederek, "Bozüyük için yapılan her türlü yatırımı sonuna kadar destekliyoruz. Bu tesislerde 1000 kişi istihdam edilecek. Aileleriyle birlikte bu sayı yaklaşık 5 bin kişi olacak. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi. Kesilen kurbanlar ve yapılan duaların ardından Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Sarar Yönetim kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve beraberindekiler tarafından alışveriş merkezinin açılış kurdelesini keserek alışveriş merkezinde dolaştılar.
Bozüyük çevre yolu üzerinde 150 dekarlık sahada Selçuklu ve Osmanlı kervansaray mimarisi tarzında çelik konstrüksiyon ağırlıklı olarak inşa edilen alışveriş merkezinde, 30 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. 50 milyon dolarlık yatırımla yapılan Alış veriş Merkezi’nde 120 dükkan ve 5 bin metrekarelik büyük mağaza bulunuyor. Düz bir alanda, simetrik olarak inşa edilen, farklı bir alışveriş merkezi olarak ortaya çıkan AVM İstanbul, Eskişehir, Kütahya, Afyon, Uşak, Isparta, Antalya güzergâhının kavşak noktasındaki Bozüyük'te böyle kervansaray tarzı bir alışveriş merkezinin bulunması, özellikle seyahat eden müşterilerin ilgisini çekeceği düşünülüyor. Eskişehir, Kütahya ve Bozüyük halkına da önemli bir alışveriş imkânı sunacak olan bu merkezde dünya markalarının olması ve binanın çelik konstrüksiyonlu farklı bir mimari yapıda olması dikkat çekiyor.
Tamamlandığında yaklaşık 1000 kişiye iş imkanı sağlayacak olan alışveriş merkezinin bu gün yaklaşık 15 mağazanın faaliyete başladığı, kısa bir süre içerisinde diğer mağazalarında hazırlıklarını tamamlayarak hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments