ŞEHİTLER PARKI DUALARLA AÇILDI
admin • 23 Mayıs 2011 20:31:13 
ŞEHİTLER PARKI DUALARLA AÇILDI

 

Açılışa, Vali H. İbrahim Akpınar, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
Belediye Başkanı Yağcı, yaptığı konuşmada, aynı yerde daha önce de Şehitler Parkı ismiyle bir parkın bulunduğunu ancak parkın görünümünün iyi olmadığını ve ismiyle birbirine uyuşmadığını belirterek, yeniden düzenleme yaptıklarını kaydetti. 
Her yaptıkları çalışmada Bilecik insanına en güzelini sunmaya gayret ettiklerini belirten Yağcı, şöyle konuştu: 
''Yaptığımız çalışmalarda kesinlikle bir ayrımcılık yapmadan toplulumun önceliğinde hangi konu varsa onu yapma çabası ve gayreti içerisinde olduk. İnşallah kentimiz bu yıl yapacağımız yol çalışmalarıyla ve bundan sonra yapacağımız alışveriş merkezi, otogar, kültür ve kongre merkezi ve Hamsu Vadisi çalışmaları ile şehrimizin vizyon projelerini de ortaya koyarak daha yaşanır bir şehir olmasını sağlayacağız.'' 
     
''ÇEŞMELERDEN ŞERBET AKACAK''
     
Yağcı, Şehitler Parkı ve kentin çeşitli noktalarına konulan çeşmelerden sürekli temiz su akmasının yanı sıra yılın belirli gecelerinde de şerbet akacağını ifade ederek, şöyle devam etti: 
''Kentimizin kullandığı su sağlıklı olması bakımından her zaman Türkiye'de ilk sıralarda yer alıyor ve evlerimizde akan su memba suyu niteliğinde, sokaklarımızda akacak sular da bu konumda olacaktır. Ama bu çeşmelerin bir diğer özelliği de özel günlerde ve gecelerde bu çeşmelerden şerbet akacak. Böylelikle Osmanlı'nın sebil kültürünü de yaşatmış olacağız.'' 
Şehit yakınlarının da katıldığı açılış töreninde Vali Akpınar ve Belediye Başkanı Yağcı, kurdeleyi kesti. Daha sonra çeşmeden akan şerbeti ilk Vali Akpınar içti. Vatandaşlar da şerbet içmek için çeşme önünde kuyruk oluşturdu. 
Şehitler Parkı'nın yeniden düzenlenmesi için yapılan çalışmalarda yaklaşık 80 bin lira harcandığı öğrenildi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments