ŞEKER’DEN İLK DEĞERLENDİRME
admin • 4 Şubat 2011 15:33:03 
ŞEKER’DEN İLK DEĞERLENDİRME

“Bu ülke hepimizin. Yöneticilerin aldığı kararlar, yaptıkları işler hepimizi ilgilendiriyor ve bedelini hep birlikte ödüyoruz. Bilecik’in kaderini yeniden değiştirmek, biriken sorunları çözmek, daha iyisini yapmak, daha fazlasını vermek, daha güzelini sunmak için milletvekili adayı olmaya karar verdim. Yüreğimizdeki iyilik, ruhumuzdaki dürüstlük, mertlik, kalbimizdeki Allah aşkı ve Türklük sevdası bizi mutlaka başarıya götürecektir.

28 Ocak tarihinde Misak-i Milli’nin 91. yıldönümünün kutlandığı, vatanın bölünmez bir bütün olduğu, Türk milletinin verecek bir karış toprağı ve kaybedecek bir insanı dahi olmadığının açıkça vurgulandığı bir günde, bizleri Milliyetçi Hareket Partisi’ne davet edip rozetimizi takarak şereflendiren Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli ve yöneticilerine, il başkanıma, bütün teşkilatımıza ve dava arkadaşlarımıza hepinizin önünde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Benim ailem Bulgaristan’dan göç etmiş ve 93 harbinden bu yana Bozüyük’te. Biz hanımla evlendiğimizde çok gençtik. Babamızın da desteği ile işimizi kurduk, büyüttük. Yıllar sonra da siyasete girdik. Halk beni 35 yaşında Bilecik milletvekili seçti. Genç yaşta Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı oldum. Kendi menfaatlerimizi hiçbir zaman insanlarımızın menfaatleri üzerinde tutmadık. Dürüst olduk, şeffaf olduk, haksızlığa karşı hep dik durduk, yıkılmadık.

Yiyecek bir lokma ekmeği paylaşmaktan başka bir hevesi olmayan, ülkesinde bayrağı inmesin diye gayret eden, helal kazancıyla çocuk çocuğunun boğazından haram geçirmeyen insanlara hizmet etmenin zevkine ve aşkına genç yaşta yakalandık. Adımıza yakışanı yaptık. Başarımızın sırrı, bu topraklara olan sevgimiz ve bu insanlara olan güvenimizdir.

Şan ve şöhret, maddiyat benim için önemli değil. Memleketimize hizmet etmek ve Bilecik’te yeni bir şeyler söylemenin zamanı olduğunu zannediyorum. Çözüm için taşın altına elimizi koyma zamanı. Allah’a şükür ki; maddiyat bakımından da bir sıkıntım yok. Şuan açıklıyorum ki; milletvekili seçildiğim takdirde alacağım maaşın her kuruşunu Bilecik’teki hayır kurumlarına, eğitime, sağlığa, camilerimize ve öğrencilerimize burs olarak vereceğim. Bunu da şeffaf olarak basın yolu ile vatandaşlarıma her ay yansıtacağım.

2011 yılını Bilecik için tarihi bir yıl olarak görüyorum. Türkiye bu yıl tarihinin en kritik seçimine giriyor. Türk milleti bu defa çok iyi düşünmek ve doğru karar vermek zorunda. İşte bu sebeple bu seçimde tercihlerini akıl, vicdan, iman, ülke ve millet sevgisi, büyük ve güçlü Türkiye beklentisi olarak belirlemelidir. İşte bu değerlerinin hepsinin toparlanmasında bütün yollar Milliyetçi Hareket Partisine çıkacaktır. Tüm kalbimle inanıyorum ki; kendiniz için, Bilecik için, Türkiye için en doğru kararı vereceksiniz. Bu vesile ile halkımızın desteğini bekliyorum. Gayretle çalışma bizden. Yardım ve himaye Allah’tan. Destek bütün Bilecik halkından. Yüce Allah’ım bizleri mahcup etmesin. Emeklerimizi karşılıksız bırakmasın. Yardımcımız olsun.”

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLA


“HEDEFİMİZ BİRİNCİ PARTİ OLMAK”

En yüksek oyu hedefliyoruz. Hedefimiz birinci parti olmak. Ama bu lafla olmuyor çalışmakla oluyor. Bütün teşkilatımız ve arkadaşlarımızla büyük bir çalışma yapacağız. Ben aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Kavgasız gürültüsüz, projelerin sunulduğu, Bilecik’in menfaatlerinin gözetildiği güzel bir seçim olacak inancındayım.

 “MÜHİM OLAN HALKIN CEBİNE GİREN PARA”

Bilecik’teki sorun işsizlik ve teşvike girememesi. Bakarsınız Kütahya, Düzce gibi yerler teşvik kapsamına girdi. Eskişehir özel teşvik aldı. Biz bu konuda sorun yaşıyoruz. Mühim olan ekonomi. Halkın cebine giren para. Eğer başarabilirsem Bilecik Vakfını kurmak istiyorum. Bu sayede özellikle öğrencilerimize eğitim ve sağlık konularında büyük destek vermeyi bekliyorum.

Biz bu memlekete çivi çakan hangi parti olursa olsun Allah razı olsun deriz. Ama yapamadıklarını ve yanlış yaptıklarını da eleştiririz. İnsanlar zamanında derede yüzüyordu. Biz havuzlar yaptık ve hepsi halen kullanılıyor. Biz sağlık ocağı yapmıştık, onlar kapatmış. Ben kimseyi “gelin partime geçin” diye zorlamıyorum. Ama insanlarla burada MHP’nin altında bir bütün olacağız inancındayım. Demin de dediğim gibi bu seçim Türkiye için önemli bir seçim. Buradan çok güçlü bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments