SEMİH ŞAHİN: “HODRİ MEYDAN”
Hande Nur Uysal • 23 Haziran 2022 16:43:24 
SEMİH ŞAHİN: “HODRİ MEYDAN”

İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, “Çan Belediye Başkanı Sayın Bülent Öz’ü tam da aynı gerekçelerle savunan CHP, şahsımla ilgili aynı duruşu göstermemekte ki iki yüzlü tutumu nasıl izah edecektir, bunu merak etmekteyim. Tamamen hukuksuz olan ve parti içindeki küçük bir grubun komplosuyla verilmiş bu kararı tabi ki yargı yoluyla kaldıracak ve partime döneceğim.” dedi.

TOKİ’de bulunan bir çay bahçesinde basın toplantısı düzenleyen Şahin, burada yaptığı konuşmada, hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle yaklaşık 5 aydır görevinden uzak olduğunu söyledi.

Üzerine oynanan kirli oyunu, en ufak bir şüpheye mahal vermeyecek şekilde bertaraf edeceğini ve bu duruma alet olan herkesle er ya da geç tek tek hesaplaşacağını kaydeden Şahin, “Bu süreçte beni asıl şaşırtan ve endişelendiren asıl şey ise üyesi olduğum CHP’nin, temelde şahsıma ama nihayetinde CHP ve onun anlayışına karşı düzenlenen bu acemice ve kötü niyetli komployu neredeyse destekleyecek kadar körleşmiş olmasıdır.” diye konuştu.

Şahin, CHP Parti Disiplin Kurulu’nun hiçbir somut delile dayanmadan, uydurma ve dedikodu mahiyetindeki söylentilere itimat ederek, hakkında herhangi bir iddianame bile düzenlenmemişken yargısız infaz yapmak suretiyle aldığı kararı anlamasının ve kabul etmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Haklarında operasyon düzenlenen birçok CHP’li belediye başkanının, kendi içinde bulunduğu hukuki kovuşturmadan çok daha kapsamlı isnatlarla kovuşturulduğunu dile getiren Şahin, CHP yönetiminin bu belediye başkanlarının arkasında durduğuna dair beyanlarının bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Çan Belediye Başkanı Sayın Bülent Öz’ü tam da aynı gerekçelerle savunan CHP, şahsımla ilgili aynı duruşu göstermemekte ki iki yüzlü tutumu nasıl izah edecektir, bunu merak etmekteyim. Tamamen hukuksuz olan ve parti içindeki küçük bir grubun komplosuyla verilmiş bu kararı tabi ki yargı yoluyla kaldıracak ve partime döneceğim. Fakat asıl mücadelem partiden ve hatta siyasetten bu sinsi, çıkarcı, ahlaksız grubu tamamen silene kadar göreve devam etmek olacak. Unutulmamalıdır ki Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP, bu bilinci yüreğine kazımış gerçek partililerindir. Memleketin işbilirlik, tahakküm ve liyakatsizlik rüzgarıyla yelkenleri şişirilmiş iktidar gemisine öykünenler parti içine sızmış da olsalar herkes tarafından bilinmektedirler.”

Şahin, partisinden ihraç edilmesiyle ilgili gerekçeli kararın kendisine ulaşmasının ardından yasal süreç başlatacağını belirtti.

 “BU SİYASİ TEK BİR KİŞİNİN İKBALİNİN PEŞİNE TAKILMIŞ BİR SPOR KULÜBÜ GİBİ BİR ŞEY”

Hakkında verilen görevden uzaklaştırılma kararı sonrası CHP Bilecik İl Başkanlığı yönetiminin o dönem arkasında durduğunu fakat ilerleyen süreçte tavır değişikliği göstermesinin kendisini şaşırttığını aktaran Şahin, şunları kaydetti:

“Benim soracağım soru şu, ne değişti? Siz son basın toplantısında diyorsunuz ki ‘Yargı süreci bitene kadar biz arkasındayız’ diyorsunuz. Yargı süreci bitmeyi boş verin, benim açımdan başlamadı. Benim daha ifadem alınmadı. Ne oldu da değişti? Eğer siyaseti bir kişinin siyasi ikbaline indirgerseniz ve onun kulübü gibi çalışırsanız, ne halkla, ne vatandaşla ne de kentinizle ilginiz olur. Bu siyasi tek bir kişinin ikbalinin peşine takılmış bir spor kulübü gibi bir şey. O yüzden bugün bunu der öbür gün onu der. Bugün yasayı çiğner, yarın anayasayı çiğner. Bu bir kulüptür çünkü. Yoksa siyasi ahlak bekler.”

 “BENDE ÇIKAN O UFAK TEFEK MADDELERİN 10 KATI ÇIKMAZSA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKIRIM”

Soruşturma kapsamında yapılan müfettiş incelemeleri sonucu hazırlanan nihai raporun kendisine ulaştığını söyleyen Şahin, belediye faaliyetlerinin son 3 yılının incelendiği rapora göre Türkiye’nin en temiz belediyesi olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

“Göğsümü gere gere gezebilirim. Bilecik’te de değil Tüm Türkiye’de gezebilirim. Benim yine büyük bir iddiam var. Çevremizdeki herhangi belediyelerin, 3 yıl istemiyorum. 3 ay benzer hassasiyette denetim yapılsın, bende çıkan o ufak tefek maddelerin 10 katı çıkmazsa belediye başkanlığını bırakırım. Ben o kadar temizim.”

 “O 10 KİŞİLİK KULÜBÜ DEVİRECEĞİZ, YOK EDECEĞİZ Kİ BİLECİK KURTULSUN”

Şahin, bir basın mensubundan gelen “Şahin, mevcut CHP İl Başkanına ve CHP Bilecik Milletvekiline bir muhalif hareket başlatıyor denebilir mi?” sorusunu yanıtlayarak, “Onlar zaten parti değil. Onlar 10 kişilik bir kulüp. O 10 kişilik kulübü devireceğiz, yok edeceğiz ki Bilecik kurtulsun. Yani o kadar. 10 kişiyi geçmez. Bunlar, bir kişinin aklıyla hareket eder. Hepsi biat eder. O kadardır. Bunun dışında hem CHP İl Başkanı Metin Yaşar’ı hem de CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ü tüm basının ve Bilecik halkının önünde basın toplantısına davet ediyorum. Hodri meydan. Varsa cesaretleri, her konuda herkesin önünde konuşmak için çıksınlar karşıma. İkisi de çıksın isterse fark etmez. Zaten onlar tek dil kullanıyorlar. ” dedi.

Şahin’in avukatı Devrim Ulupınar ise soruşturmaya kaynak olan 7 beyanın müfettişlerce incelendiğini aktardı.

Raporda müfettiş yorumları haricinde somut hiçbir veri olmadığına dikkati Çeken Ulupınar, “Bundan daha önemlisi müfettiş raporlarının en kapsamlısı, en yeni haliyle sunuldu. Bu rapor, 87 sayfalık bir rapor. Rapor, belediyenin faaliyetlerinin son 3 yılını gayet temiz, didik didik incelemiş bir rapor. Raporun tamamında usulsüzlüğe ilişkin hiçbir somut veri olmadığı ikrar edilmiş.” diye konuştu.

Ulupınar, rapor çerçevesinde soruşturmanın salahiyeti açısından Şahin hakkında uygulanan görevden uzaklaştırma kararının ortadan kalkacağını düşündüklerini sözlerine ekledi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x