SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE
admin • 18 Mayıs 2011 21:09:48 
SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDEN MUHTEŞEM GECE

 

Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. 
Anasınıfı öğrencilerinin oluşturduğu koronun seslendirdiği birbirinden güzel parçalara aileleri de eşlik etti. Öğrenciler öğretim yılı boyunca öğrenmiş oldukları şiir, tiyatro ve tekerlemelerden örnekler sahnelediler. İngilizce şarkı ve tiyatroları görülmeye değerdi. Yıl boyunca öğrendikleri İngilizcelerini oynadıkları İngilizce oyunlarla ailelerine gösterme fırsatı buldular. 
Türk Kültürünün en güzel örneklerinden olan Halk Oyunları gösterisinde Bilecik Yöresi, Harmandalı ve Kafkas yöresi oyunları ile devam eden gece Arı – Ayı rondunun, sayı rondunun, Nasrettin Hocanın, Yedi Cücelerin ve Türk Büyüklerinin sahnelendiği gösterilerle,  Anne ve asker tiyatrosu izlenmeye değerdi. Bir yıl boyunca yapılan eğlenceli ve öğretici faaliyetleri anlatan sunu, öğrencilerin geçmişten günümüze fotoğraf, film gösterileri, annelere ait sergilenen oyun ve şiirler annelerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu. 
Program, öğrencilerin annelerine, anneler günü hediyesi vermeleri  ve Okul Müdürü Muzaffer Bozkurt’un yaptığı teşekkür konuşması ile sona erdi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments