ŞİMDİYE KADAR İLİN SIKINTILARINI BİLEN VEKİLİMİZ OLMADI
admin • 1 Mayıs 2011 14:46:29 
ŞİMDİYE KADAR İLİN SIKINTILARINI BİLEN VEKİLİMİZ OLMADI

 

Büyük Birlik Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Uslu gazetemize ziyarette bulundu. Uslu ziyaret esnasında yaptığı açıklamada “Hem Bilecikliler hem de Eskişehirliler bizim hemşerimiz. Kültür ve töre hepsi yoğrulmuş buralarda. Sakarya’nın çamurundan olmuşuz. Yükü de omuzlamışız Necip Fazıl’ın dediği gibi. Türkiye’nin kaderi hep bu bölgenin sırtlarında olmuş yıllarca ve en mahrum kalan illerden birisi Bilecik. İnşallah daha iyi günler olur Bilecik açısından. Eskişehir için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Yeni bir takım toparlanmalar varsa da Eskişehir de hak ettiği yerde değil açıkçası.
İktidar ve muhalefet ayrımı şöyle yapılabilir. İktidar iktidarda olduğu için programları vardır onlara uyar, muhalefet de kendine uygun düşmeyenlere karşı çıkar. Ama her ilden belli milletvekillerinin çıkmasının esprisine göre hareket edilip edilmemesiyle alakalı sıkıntılarımız var. İllerden milletvekili seçilmesinin bir mantığı da şu o ilin problemleri ile ilgili çalışmalar yürütmek. İşte bu ikinci kısım hep unutulmuştur. Dolayısıyla Bilecik’ten de aslen ilin sıkıntılarını bilen vekiller olmadı şu ana kadar. Hem problemleri bilmeyen hem de Bilecik’i çok da umursamayan insanların vekil olmasından kaynaklanan sıkıntıyı Bilecik tarih boyunca yaşadı.
Sanki Bahattin Bey işi garantilemiş ve ipi göğüslemiş gibi konuşuluyor. Hiç bir şey 13 Haziran’da ne olacağının bir göstergesi değil. Biz başından beri, bu seçimlerin sürpriz partisinin Büyük Birlik Partisi’nin olacağını söyledik. Çok ilginç bir seçim yaşayacağız. 8 sene iktidarda kalan AK Parti iktidarı var. Hiçbir şey mi yapmadı? Elbette çok şey yaptı. Yeterli mi? Hayır yetersiz. Yeterli olabilecek bir hareket var mı? Evet var ve bu BBP’dir. Biz bunun iddiasındayız. Yapılan hizmetlerden yana hiçbir zaman nankörce bir tavır içerisinde olmadık ve olmayız. 
Köylerden şehirlere gençlerimizin akışı hala sürüyor. Köyler yeterince uygun politikalarla idare edilmediği için köylerden çok ciddi bir akış oldu şehirlere. Köylerimiz mahrum ve mağdur. Çekirdek aile yapısını ve komşuluk ilişkilerini unutan bir toplumla karşı karşıya kaldık. Yoksa Osmanlı’nın mimarı olan bu şehrimizde böyle olmaması gerekiyordu. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Ben bunu en derinden hislerle taşıdığım için seçilirsem eğer çok farklı bir milletvekili görmüş olacaksınız” dedi. HASAN GÜNER
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ümit gonca
11 yıl önce

sizmi bileceksiniz – siz bedava konuşuyorsunuz bbp partisini sizi kim tanıyor…birde syn şeker’e laf atıyosunuz