SİNOPLULAR İFTARDA BULUŞTU

SİNOPLULAR İFTARDA BULUŞTU

Bilecik Ak Parti Milletvekili Halil Eldemir, Ak Parti İl Başkanı Kadir Bayrak ve yaklaşık 500 Sinoplu ve Bileciklinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Dernek Başkanı Çetin Kaya “Beklediğimizden daha yoğun bir katılım oldu. Bu kadar yoğun bir katılım açıkçası beklemiyordum. Güzel oldu, ikincisini düzenliyoruz.  Geçen senekine göre bazı dersler çıkarttık, daha güzel etkinlik oldu.” diyerek şunları ifade etti:

“7 bine yakın Bilecik’te Sinoplu olduğunu düşünüyoruz”

 “Memleketimizden gelen, burada Sinop’tan gelip bu memlekette gurbetçi olarak çalışan arkadaşlarımızın, çevremizdeki eşimizin, dostumuzun birbiriyle kaynaşabilmesi için farklı etkinlikler düzenliyoruz. İnşallah başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Aldığımız duyumlara göre aşağı yukarı 7 bine yakın Bilecik’te Sinoplu olduğunu düşünüyoruz, duyuyoruz. Bu bağlamda bu insanların ihtiyaçları oluyor, şahsi kişisel olsun, ailesel olsun bazı ihtiyaçları oluyor. Durumlarından haberdar olmak için, onlara gerekli yardımları yapabilmek için, gerekli çalışmaları yürütebilmek için Sinoplular Derneği olarak biz de bu tür etkinlikleri düzenliyoruz.

“Bu tür etkinliklere devam edeceğiz, düzenli hale getireceğiz”

 İnşallah bundan sonra da bu tür etkinliklere devam edeceğiz, düzenli hale getireceğiz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda daha ciddi katılımlarla bizim insanımızı Bilecik’imizin insanıyla daha iyi kaynaştırabilmek için, insanlarımızın ihtiyaçlarına daha rahat cevap verebilmek için Bilecik Sinoplular Derneğinin gerçek görevini yapması gereken, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kuruldu. Bu bağlamda ne gerekiyorsa üzerimize düşen bunları yerine getirebilmek için bu tür etkinlikleri bir araç olarak kullanıyoruz. Allah’ta nasip etti, güzel bir etkinliğimiz oldu, kalabalık oldu. İnşallah daha iyi yerlere, daha iyi noktalara getirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bütün Bileciklilere hayırlı Ramazanlar diliyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam