ŞİŞMAN HEM İKTİDARA HEM MUHALEFETE YÜKLENDİ
admin • 21 Mayıs 2011 14:15:30 
ŞİŞMAN HEM İKTİDARA HEM MUHALEFETE YÜKLENDİ

 

Gazetemizi ziyareti esnasında kısa bir açıklamada bulunan HAS Parti İl Başkanı Orhan Şişman “Halkın Sesi Partisi olarak şu ana kadar yaklaşık 80’e yakın köyümüz taradık. Buralara arkadaşlarımız ve gençlerimiz gidiyor. Köylerde Halkın Sesi Partisi’nin ne olduğu ve programının ne olduğu konusunda köylü vatandaşlarımıza bilgi aktarımı yapıyor” dedi.
Şişman, konuşmasının devamında şu cümleleri aktardı:
“Toplamda Merkez ilçeyle beraber 8 tane ilçemizde de bütün esnaf ziyaretlerimizi tamamlamadık. Pazarlarda köyden gelen insanlarımız ve esnaflarımız ile görüşüyoruz. Biz bu seçim çalışmalarında şunu gördük. Acaba Halkın Sesi Partisine ve Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç mı? Gezdiğimiz, gördüğümüz ve konuştuğumuz insanlar, Halkın Sesi Partisi gibi bir partinin Türkiye için bir ihtiyaç olduğunu, genel başkanının bu seçimlerde büyük başarı yakalayacağını, gelecekte Türk siyasetinde etkili bir insan olabileceğini, bu ülkeye hizmet edebilecek bir lider olduğunu herkes kabul ediyor. Şu konuda herkes hemfikir. Hangi partiden olursa olsun, hangi partiye oy veriyor olursa olsun güven duyulan, gelecekte bu ülkeye ve millete hizmet edecek olan lider ve parti olduğunu söylüyorlar.
Türkiye ilk defa bir insan ve bir partinin üzerine bu kadar ittifakla, “doğrudur ve güvenilir bir partidir” noktasında karar vermiş. Tabi bu seçimler biraz daha farklı gelişiyor. Siyasilerin ve bugün iktidar partisinin meclisinde grubu bulunan partilerin gündemlerine baktığımız zaman onların gündemleri ile milletin gündemleri arasında %100 bir tezatlık var. Yani millet kendi sıkıntısı içerisinde. Köylü ayrı bir sıkıntı içinde. Esnaf ayrı bir sıkıntı içinde. Çalışan ve asgari ücretli ise ayrı bir sıkıntı içerisinde.
İnsanlar bankalara borçlu hale gelmişler. Borcun esiri olmuşlar. Onları hep beraber takip ediyoruz ve millete bunları anlatmaya çalışıyoruz. Millet de bundan bıkmış. Onlar sadece kavga etmeyi, birbirinin üzerinden toplumu bölerek kamplara ayırarak siyasi bir rant ve beklenti içine girmiş vaziyetteler. Biz gittiğimiz her yerde şunu söylüyoruz. Bu bizim kendi insanımızın üslubu değildir. Bunların yapmış oldukları siyaset anlayışını doğru bulmuyoruz. İnşallah Türk siyasetinde Halkın Sesi Partisi’yle beraber yeni bir nezaketi, yeni bir kibar siyaset anlayışını ama kararlı bir şekilde ortaya koymaya çalışıyoruz.
O nedenle toplum gerçekten bu gerilim siyasetinden bıkmış vaziyette. Ülkenin gerçek sorunlarını ortaya koyan ve çözümlerini sunan bir lidere ve partiye çok değer veriliyor. Çok şükür Halkın Sesi Partisi olarak da milletvekili adaylarımız Muharrem Tüfekçioğlu ve Recep Fidan ile birlikte herkesin beklentisinin üzerinde Türkiye genelinde ve Bilecik’te başarı elde edeceğimize inanıyoruz. Biliyorsunuz genel başkanımız da Bilecik’e ayrı bir değer veriyor. Bilecik’ten kendisi üye olmuş olmasıyla Bilecik onun için ayrı bir yer. Bu anlamda gerçekten canla başla bir çalışma ortaya koyuyoruz. Ekibimiz bu konuda birbirine çok bağlı  ve tutkun bir ekibimiz var. İnşallah 12 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Halkın Sesi Partisi olarak Bilecik’te ciddi bir başarı yakalayacağımıza inanıyoruz. İnşallah bu seçimlerde hem ilimiz için hem ülkemiz için hayırlı olur. Seçimler bizi bölen, parçalayan, kamplaştıran bir seçim değil de bizi birleştiren, kardeşlik hukukumuzu daha da genişleten bir seçim olsun.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments