SON GÜN 31 OCAK
admin • 23 Ocak 2011 00:47:24 
SON GÜN 31 OCAK

Göçerler, yaptığı yazılı açıklamada, esnafların cezalı duruma düşmemeleri için dikkatli olmalarını gerektiğini hatırlatarak, hafta tatili kanunu gereğince, hafta sonu çalışma ruhsatı alınması gerektiğini belirtti.
Hafta sonu çalışmayan dükkan ve iş yerlerinin bu izni almasının gerek olmadığını ancak hafta sonu çalışanların hafta sonu çalışma ruhsatını mutlaka alması gerektiğini belirten Göçerler, şunları kaydetti:
''Bir yıllık süre için verilen hafta sonu çalışma ruhsatlarının her yıl yenilenmesi gerekiyor. Esnaf ve iş yeri sahiplerinin 1-31 Ocak tarihleri arasında belediyemizin ruhsat servisine müracaat ederek ruhsatlarını almalı. Mükellefler cezalı duruma düşmemek için dikkat etmeliler. 2464 Belediye Gelirleri Kanunu maddesi gereğince ilan ve reklam vergilerinin Ocak sonuna kadar yatırılması yasal zorunludur. Süresinde ödemeyen vergi, harç, aidat gibi belediye gelirlerine, 6183 Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun hükümleri gereğinde gecikme zammı, hafta tatili ruhsatlarını almayan iş yerlerine kanuni işlem uygulanacak.''AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments