TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

SÖĞÜT

İCRA DAİRESİ

2010/31 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: BİLECİK İl, SÖĞÜT İlçe, 16 Ada No, 99 Parsel No, KAYHAN MAH. Mahalle/Köy Mevkii, Parsel üzerinde 10,00 mt cepheli, 8 mt derinliğinde, 80 m2 lik sobalı daire olup, yaklaşık 25 yıl önce yapılmıştır. Bina yığma binadır. 1 salon – 2 oda – 1 mutfak seramik kaplı, alt üst dolap mevcut, antre seramik, tuvalet – banyo tabanlar ve duvarlar seramik kaplıdır. Tam hisseli, 2. Kat. 4 nolu bağımsız bölüm, bodr. İş yeri 3 kat karg. Ev ve arsa cinslidir.

Adresi: Bilecik İli, Söğüt İlçesi, Kayhan Mah.

Yüzölçümü: 80 m2

Arsa Payı: 70/240

İmar Durumu: İmar planı içinde kalmaktadır.

Kıymeti: 60.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT YÖNETİM PLANI VARDIR.

1.Satış Günü: 04/04/2013 günü 10:20 – 10:25 arası

2.Satış Günü: 30/04/2013 günü 10:20 – 10:25 arası

Satış Yeri: ORTA MAHALLE İSTİKLAL CAD. ERTUĞRULGAZİ PASAJI 1. KAT MÜZAYEDE SALONU SÖĞÜT / BİLECİK

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda  teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ yapılamayan ilgililere ise satış ilanı tebliğ olunur.

6-Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/31 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/02/2013

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

B(81)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam