TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

 

BİLECİK / SÖĞÜT İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No: 2011 – 110 Talimat

Satılmasına Karar verilen Taşınmazın Cinsi, Niteliği, Kıymeti ve Önemli Özellikleri:

1-Tapu Kaydı:

Bilecik İli Söğüt İlçesi Kayhan Mahallesi 355 Ada 396 parselde kayıtlı 268,00 m2 yüzölçümünde arsa

Hali Hazır Durumu:

355 Ada 396 parsel sayılı taşınmaz 268,00 m2 yüzölçümünde olup imar planı içerisindedir. Ayrık nizam 3 kata kadar müsaadelidir. İmar planı yönünden herhangi bir sorunu yoktur.

İmar Durumu:

Taşınmaz imar planı içindedir.

 

Muhammen Bedeli: 35.000,00 TL        K.D.V Oranı: %18

Satış Saati: 10:00 – 10:05 Arası

2-Tapu Kaydı:

Bilecik ilçesi Söğüt ilçesi Çaltı Köyü Damlardibi mevkiinde kain tapunun 0 Ada – 4322 parselinde kayıtlı 2.730,00 m2 yüzölçümünde bahçe

Hali Hazır Durumu:

Parsel topografik olarak %15 meyillidir ancak iki kademe şeklinde teraslanmıştır. Terasın bir kademesinde 1500 m2 lik blok tipi sera ve 17×8,40 ebatlarında yığma tuğladan betonla örülme ara bölmesi ahşap iki katlı üzeri kiremitle örtülmüş ev ikinci kademede ise yine blok tipi 1000 m2 lik sera vardır.

İmar Durumu:

İmar sınırları dışındadır

Muhammen Bedeli: 128.397,09 TL      K.D.V Oranı: %18

Satış Saati: 10:10 – 10:15 Arası

3-Tapu Kaydı:

Bilecik ilçesi Söğüt ilçesi Çaltı Köyü Damlardibi mevkiinde kain tapunun 0 Ada 373 parselinde kayıtlı 988,00 m2 yüzölçümünde kayıtlı bahçe

Hali Hazır Durumu:

Sulanabilir tarım arazisidir. Mevcut durumu itibarıyla kadastro paftalarında gözüken şekli değiştirilmiş, sınırları kaldırılarak komşu parsellerle birleştirilmiştir. Parselin üzerinde blok tipi sera vardır. Sera müstakil değildir. Arazi bakımlıdır, meyil yoktur, kumlu tınlı toprak yapısındadır, elektrik vardır.

İmar Durumu:

İmar sınırları dışındadır

Muhammen Bedeli: 24.820,00 TL        K.D.V Oranı: %18

Satış Saati: 10:20 – 10:25 Arası

Satış Şartları:

1-Satış 01.03.2013 günü yukarıda belirtilen saatler arasında ORTA MAH. İSTİKLAL CAD. ERTUĞRULGAZİ PASAJI 1.KAT SÖĞÜT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU SÖĞÜT/BİLECİK adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 11.03.2013 günü ORTA MAH. İSTİKLAL CAD. ERTUĞRULGAZİ PASAJI 1.KAT SÖĞÜT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU SÖĞÜT/BİLECİK adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu Harcı alıcı payı, İhale Damga Vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve Tellaliye Ücreti ve Tapu Harcı satıcı payı satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan  ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.

(İİK m.126)  B(17)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam