TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
admin • 9 Aralık 2010 19:29:41 
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

 

Tatbikat hakkında kısa bir bilgi veren Emniyet Müdür Yardımcısı İlhan Akgüneş, “İlimiz Emniyet Müdürlüğü’nce 2911 sayılı yasaya muhalefet eden gruplara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nce hangi şekillerde ve tarzda müdahale ile ilgili tatbikatımız 90 personelin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Burada amaçlanan yasanın uygun gördüğü koşullar sağlandığında kişiye bağlı olarak değil, gruba bağlı olarak müdahale, müdahalede yasal sınırlar ve aşırı güç kullanılmadan kişileri etkisiz hale getirilmesi amaçlanmıştır.”dedi.

1980 yılından bu yana gerçekleşen köylerden kente göçüş nedeniyle kentlerinin yapısının değişime uğradığını öne süren Vali Yardımcısı Metin Çınar, “Ayrıca gelişen ve değişen çağımızda emniyet hizmetleri de sosyolojik,  psikolojik ve ekonomik bir takım verilerle donatılması gerektiğini gördük. Dolayısıyla sizin yapmış olduğunuz bu tatbikatta, toplumun psikolojik yapısı ve sosyolojik yapısı çok önem arz etmekte. Gördüğüm kadarıyla tüm bu unsurları taşıyan güzel bir tatbikat oldu. Ben başka İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere herkesi kutluyorum.”dedi.

Tatbikat sonrası memnuniyetini dile getiren İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci: “Bizim görevimiz vatandaşın güvenliğini sağlamaktır. Ama vatandaşlarımız tarafından basın açıklaması, müsabakalar, toplantı gösterileri yapılırsa bunların güvenliğini de sağlamak bizim görevimiz. Yasal koşullar içerisinde devam ettiği sürece biz güvenliği sağlıyoruz. Ancak izinsiz yasağa aykırı olaylar gelişirse bunla ilgili yasal prosedürü takip edip ona göre gerektiğinde, yasada belirtilen şekilde hareket ediyoruz ve o zaman zor kullanmak suretiyle bugün burada gerçekleşen tatbikat gibi görevimizi yapıyoruz. Görevimizi yaparken daima yasal koşullar içerisinde, hukuk içerisinde hareket ediyoruz” dedi.Hasan GÜNER

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments