Tıp Bayramı’nda Doktora Şiddet!

Tıp Bayramı’nda Doktora Şiddet!

 

HASAN GÜNER
 
 
Tam da 14 Mart Tıp Bayramı’nda yaşanan olaya, Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz’ın tepkisi sert oldu. Yılmaz, “Hiçbir şeyi şiddetle çözemeyiz. Biz şiddetin karşısında dimdik ayakta olacağız” dedi.
 
Olay sonrası saldırıya uğrayan Dr. Kaya’dan bilgi alan Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada şunları aktardı.
 
“Doktorumuz acil servis nöbetini icra ederken bir hasta tarafından darp ediliyor. Biz olayı yeni öğrendik. Olayın şoku içerisindeyiz. 14 Mart Tıp Bayramı’nda böyle bir şeyin olması çok üzücü tabiî ki. Biz daha iki saat önce bir panelde hiçbir şeyin kavga ve dövüşle halledilemeyeceğini, her şeyin konuşarak çözülmesi gerektiğini söyledik. Buraya gelip böyle bir haberi alınca inanın şok olduk.
 
Böyle olaylar ne bir sağlık çalışanı ne bir insanın hak edeceği bir şey değil. Hiçbir şeyi şiddetle çözemeyiz. Şiddet hiçbir şeyin çözümü olamaz. Bunu vatandaşlarımızın artık iyice belleğine yerleştirmesi lazım. Şiddet ancak şiddeti doğurur. Siz burada hastalarına şifa vermeye çalışan insanı darp ederek ne elde edebilirsiniz. Hiçbir hata ve kusur yok. Velev ki hata olsun. Hangi hatayı kavgayla çözebilirsiniz."
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam