TOYOTA’DAN BÜ’YE DESTEK
admin • 20 Ocak 2011 12:29:08 
TOYOTA’DAN BÜ’YE DESTEK

2010 Aralık ayında dünyanın ünlü otomotiv devi olan TOYOTA’nın Adapazarı’nda bulunan fabrikası tarafından, Bilecik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programına eğitim amaçlı kullanılmak üzere; 2010 model Toyota Verso marka bir otomobil, altı adet otomobil motoru, on adet şanzıman hibe edildi.  Toyota kurumsal olarak, başarılı olduğuna inandığı eğitim kurumlarına yardımcı olmak amacıyla zaman zaman bu tür bağışlarda bulunmaktadır.

Toyota Kurumsal Planlama Müdürü Muhsin Güneşlik’in ve Toyota Kurumsal Planlama Çalışanlarından Kamil Ölmez’in çabaları ile hibe edilen otomobil ve diğer ekipmanlar Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı Atölyesine getirilerek öğrenci ve öğretim elemanlarının uygulama çalışmalarında yardımcı olmak amacıyla, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından kullanıma hazır hale getirildi.

Meslek Yüksekokulu Yönetimi: yapılan hibenin eğitim-öğretim kalitesine olumlu yönde katkıda bulunduğunu, bu tür katkıların üniversite veya eğitim-öğretim verilen kurumlara yapılmasının çok doğru ve yerinde bir karar olduğunu söylediler. Çünkü, gençlere yapılan yatırımın Türkiye’nin yarınlarını şekillendireceğini bilgili ve becerili elemanların yetişmesi konusunda önemli katkılar sağlayacağını söyleyerek katkıda bulunan TOYOTA ve üst düzey yöneticilerine teşekkür ettiklerini, en kısa zamanda ziyaret edeceklerini bildirdiler.

Bu ve buna benzer hibeler üniversitenin kurumsal kimliğinin oluşmasında önemli katkılar sağlamaktadır. Bu katkının farkında olan, Üniversite Yönetimi Üniversiteye katkı sağlayacak “paydaş” arayışına devam etmeyi sürdürecektir. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments