Umre kayıtları başladı
admin • 20 Ocak 2011 12:25:30 
Umre kayıtları başladı

 

Taş, vermiş olduğu bilgilerde, bu yıl Umre organizasyonunda 7 tip ve 12 tur olduğunu, en pahalı tipin 1460 €, en ucuzunun da 790 € olarak belirlendiğini aktardı.

“Bilecik’imiz, Türkiye’de nüfusa göre en çok Umreci götüren illerin içerisinde gelmektedir. Umreye gitmek isteyen halkımız il ve ilçe müftülüklerimize müracaat ederek, arzu ettikleri günde, arzu ettikleri turla ve arzu ettikleri ücretle umre seyahatine katılabileceklerdir” diyen Taş, bu sene Başkanlıkla yapılan durum değerlendirmesi neticesinde Yenişehir Hava Alanı’ndan daha çok istifade edilmesi mutabakatına varıldığını bildirdi.

Bazı turlarda yeteri kadar Umreci bulunamadığı için İstanbul’a yönlendirmelerin olduğunu söyleyen Taş, “Umre, Hac mevsimi dışında Kâbe’yi ziyaret etmektir. Hac ibadeti belli bir zaman içerisinde yapılan bir ibadettir. Hac’cın dışındaki ziyaretler de umre ziyaretidir. 2011 yılında Umreci adaylarımıza 7 ayrı tip sunuyoruz. Otel 1A lüks tiplerin bir haftalık olanı kişi başı 1460 €’dur. En ekonomik olan 14 günlük tipin 3 kişilik odası 790 €, 2 kişilik odası 840 €, 26 günlük ekonomik uzun süreli tipin 2 kişilik fiyatı 1005 €, 3 kişilik 935€’dur. Çocuklarda da indirimli fiyatlarımız var.

Bazı umrecilerimiz İstanbul Hava Alanlarından, bazıları da Yenişehir Hava Alanı’ndan umreye gidebileceklerdir. Bütün müftülüklerimiz kayıt için hazırlıklarını bitirdi. Gelen umrecilerimiz hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan kayıt edilecek.

Geçen yıl Umreci sayımız toplamda 620 civarındaydı. İlk turda giden umreci sayımız 300 iken, bu yıl planlanan rakam ilk turda 800 civarında. Sonraki turlarda bu sayı düşebilir. Bu yıl umreci sayımızın geçen yıla oranla 2’ye kaplanacağını düşünüyoruz.

Hacdaki topluca ziyaret edilen yerlerin tamamını umrecilerimiz de ziyaret ediyorlar. Hacda olduğu gibi Umrecilerimize de seminer veriyoruz. İl ve ilçe müftülükleri bu konuda hem hacısını hacca gitmeden hem de umrecisini mutlaka eğitiyor. Hac bir kez gitmeye müsait ama umrede bir sınırlama yok.

Bilecik olarak nüfus oranlamasına göre umreci sayımızı her geçen gün artış olduğunu görüyoruz. Bu da Bilecik’teki manevi havanın yüksek olduğunu gösteriyor.

Tecrübeli görevliler eşliğinde, 30 yıllık bir tecrübeyle bu hizmetler vatandaşımıza verilecektir. Müracaatlar yıl boyu sürecektir. Vatandaşın sadece müftülüklere giderek tercih edebilecekleri, gitmek için arzu ettikleri tarihleri belirlemesi yeterli olacaktır.

Cenabı Allah şimdiden umre ziyareti için hazırlanan kardeşlerimizin niyetlerini kabul eylesin. Hayır içerisinde oralara gitmeyi nasip etsin” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments