TOZMAN’I SEL ALDI

TOZMAN’I SEL ALDI

  Dün Bilecik merkez ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış sebebiyle Bilecik’in İnhisar ilçesine bağlı Tozman köyünde Tozman Deresinin taşması sonucu çok ev, araç ve tarım arazisi zarar gördü. Sel adeta köyde bulunan ne varsa önüne kattı. Dere üzerinde köprü, elektrik direkleri, araçlar ve tarım arazileri kullanılmaz hale geldi. Köyde yaşanan sel sonrası İnhisar Kaymakamı Hakan Keskin, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım incelemeler yaptı. Derenin her iki yakasına kurulan köyde, köylüler birbirleri ile irtibat kurumaz hala geldi. Olası bir olaya karşı, 112 Acil Servis ekipleri ile Bilecik AFAD köyde hazırda bulundu.

  Yaşanan olumsuzluklar hakkında açıklama yapan Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, köyde bir afet meydana geldiğini belirterek, “93 hanelik köyümüzde yoğun yağan sağanak yağış sonrası köyün içinden geçen dere taştı. Bu taşma sonucu çok sayıda ev, araç ve tarım arazisi zarar gördü. Köyde yaşanan sel maddi kayıplar verdi herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Tek sevincimiz bu oldu. Biz İl Özel İdare olarak ekiplerimiz ile 24 saat köylünün yanındayız” dedi.

  Yaşanan sel sonucu köyde bir ağıl çökerken, bir otomobilde çöken ağılın altında kaldı. Bu gün ise köyde AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in inceleme yapacağı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam