TÜRK GENÇLERİ KENDİ KÜLTÜRÜ VE TARİHİ İLE BULUŞUYOR
admin • 13 Temmuz 2011 19:27:55 
TÜRK GENÇLERİ KENDİ KÜLTÜRÜ VE TARİHİ İLE BULUŞUYOR

 

Vali Vekili Çınar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, Yunanistan ve Avustralya'dan gelen grupların temsilcilerini kabulünde, bu tür gezilerin ülkeler arası dostlukların pekişmesinde ve ayrı ülkelerin kültürlerinin tanınmasında çok önemli olduğunu söyledi. 

Bilecik'in kuruluşun ve kurtuluşun yaşandığı topraklar olduğunu anlatan Çınar, ''Burada tarihimizi öğrenerek ülkelerinize döndüğünüzde buraları anlatacaksınız. Yaşadığınız ülkelerde Türklüğünüzü ve kültürünüzü asla unutmayın. Osmanlının devletleşme sürecinde çok büyük önemi olan Bilecik'i ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim'' dedi. 

Vali Yardımcısı Hasan Kayhan'ı da ziyaret eden grup, daha sonra Şeyh Edebalı ve Ertuğrul Gazi Türbesi ile Metristepe Anıtı'nı gezdi. 

Proje kapsamında 2 Ağustos'ta da İsveç, Danimarka, Norveç, Hollanda, Fransa ve Finlandiya'dan yaklaşık 400 gencin Bilecik'i ziyaret edeceği bildirildi.AA

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
youthworker
11 yıl önce

Gençlik – Yukarıda bahsi geçen ve daha birçok benzeri projeyle gençlerimize hizmet veren Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın ilimizdeki kolu Bilecik Gençlik Merkezi’dir. Her yıl ülkemizin çeşitli illerinden (haftada 4 il olmak üzere) imkanı kısıtlı yüzlerce genç Bilecik Gençlik merkezine gelmekte ve ilimizin kültür mirasına tanıklık etmektedirler. Bu çalışmalar 5 yıldır devam etmektedir. İlanlar, bilgilendirmeler yapılarak ilimizde bu tür aktivitelerin geliştirilmesine hizmet verilmektedir. Bu çalışmaları yapan gençlik merkezine ve tüm çalışmaları yürüten gençlere gerektiği önem verilmelidir. Yıllardır ilin tanıtılmasında yerli halktan daha fazla önem veren gençlik merkezi çalışanı gençlere destekler çoğaltılmalıdır.