TÜZÜN 3. KEZ TBMM’DE

TÜZÜN 3. KEZ TBMM’DE

Türkiye’nin kaderini belirleyen 7 Haziran genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bilecik Milletvekili seçilen Tüzün, 11 Haziran’da Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra Bilecik il ve ilçelerine yaptığı teşekkür gezilerinin ardından Ankara’da gitti. Tüzün, önceki gün TBMM’de milletvekilliği kayıt işlemlerini yaptırdı.

SIRA NUMARASI 1111

2002 seçimlerinden sonra Meclis’in en genç milletvekilleri arasında yer alan ve 22 ve 23. dönemlerde uzun süre TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyeliği görevinde bulunan Tüzün, 13 yıl sonra bu kez ‘deneyimli bir parlamenter’ olarak adımını attığı Parlamento’da personel tarafından güllerle karşılandı. 

Kayıt işlemleri için numara alan Tüzün, anlamlı bir sürprizle karşılaştı. Tüzün’ün kayıt numarası, hoş bir tesadüf sonucu, Bilecik’in plaka kodunu içeren 1111 oldu.  

Tüzün kayıt işlemlerinin ardından, TBMM Genel Kurulu’ndaki otomatik oylamalarda kullanılmak üzere parmak izini verdi.

Ardından milletvekili rozetini yakasına takan Tüzün, 2 dönem boyunca yaptığı Başkanlık Divanı üyeliği nedeniyle kendisini yakından tanıyan çok sayıda Meclis personeli ile sohbet etti. Meclis personeli, “Parlamento’da sizin yokluğunuzu çok hissettik. Türkiye’nin ve Meclis’in sizin gibi deneyimli milletvekiline ihtiyacı var” diyerek yeniden seçilmesi nedeniyle Tüzün’ü kutladılar.

Tüzün, kayıt işlemleri sırasında parlamento muhabirlerinin, Türkiye’nin bir numaralı gündemi koalisyon ihtimalleri konusundaki sorularıyla karşılaştı.

Tüzün, 7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonuçla, AKP’nin iktidardan düştüğünü, ancak seçmenin hiçbir partiye tek başına hükümeti kurma yetkisi vermediğini vurguladı. Seçmenin iradesiyle partilerden uzlaşma istediğinin altını çizen Tüzün, “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu bir parti olarak hiçbir zaman çözümsüzlüğün adresi olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır.  Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, koalisyon için 14 maddelik öncelikli ilkelerimizi açıkladı. Bu maddeler, ülkemizin acil ihtiyacı olan restorasyonu gerçekleştirmek için bir çıkış noktasıdır” dedi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam