TÜZÜN’DEN BİR GÜNDE 3 MİTİNG BİRDEN

TÜZÜN’DEN BİR GÜNDE 3 MİTİNG BİRDEN

CHP, 7 Haziran seçimlerine 2 gün kala öncesi 3 miting birden düzenledi. CHP Bilecik Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, Çaltı, İnhisar ve Osmaneli mitinglerinde yaptığı konuşmada, “Projelerimizle, kadrolarımızla Bilecik’te de Türkiye’de de iktidara hazırız” dedi. Genç yaşlı bütün seçmenleri Pazar günü sandığa gitmeye çağıran Tüzün, “Pazar günü bayramımız var. Oy vermek sizden, sandığı korumak bizden” diye konuştu.

CHP’nin Çaltı, İnhisar ve Osmaneli mitingleri adeta şenliğe dönüştü. Özellikle kadınlarla genç ve yaşlı seçmenlerin büyük ilgi gösterdiği mitinglerde moral depolayan Tüzün konuşmalarında, CHP’nin güçlenmesinden rahatsız olan  iktidar partisi AKP’nin adaylarının yanı sıra MHP’nin de kendisine yüklendiğini ancak onların seviyesine inerek cevap vermeyeceğini, CHP’nin iktidara yürüdüğünü, kendilerinin de projelerini anlatacağını ifade etti.

AKP’nin Bilecik’te başvurduğu “komik” yalanı anlatmadan geçemeyeceğini belirten Tüzün, AKP adaylarının köylerde dağıttığı havluyu göstererek şunları söyledi:

“Bakın havlunun üzerinde AKP’nin adaylarının isimleri var.  Ne yazıyor; Ramazan Kurtulmuş, Halil Eldemir. Halbuki, AKP’nin birinci sıra adayı kim, Halil Eldemir. Neden adayların yerlerini değiştirmişler biliyor musunuz? Çünkü Bilecik’le ilgisi olmayan birini getirdiler, birinci sıradan aday gösterdiler. Bundan AKP teşkilatı da rahatsız. Bilecik’in ithal aday istemediğini biliyorlar. Onun için bunu gizlemek amacıyla böyle bir yalana başvuruyorlar. Böyle bir yalana başvuranlar Türkiye’de nasıl yalanlar  söylüyorlar siz biliyorsunuz. Bu havluyla bile Aldatma Kandırma yaptıkları tescillendi. Gelin Pazar günü elbirliğiyle Aldatma ve Kandırma’yı sandığa gömelim.”

Tüzün, CHP’nin bu seçimde tamamen iktidara odaklandığını, yoksulluğu ve işsizliği önlemek için projeler geliştirdiğini belirterek, “Artık hepimiz biliyoruz. CHP iktidarında asgari ücret en az 1500 lira olacak. Emeğiyle geçinen insanlarımız biraz olsun yaşayabilecek bir ücret alabilecek. Mazot 1500 liraya inecek ki çiftçimiz tarlasını ekebilecek. Hiç geliri olmayan yoksul vatandaşlarımıza anayasa gereği devletin vermek zorunda olduğu yardımlar artırılacak ve bu para kadının hesabına yatırılacak. CHP iktidarında üretimi artırıp yoksulluğu tarihe gömeceğiz” diye konuştu.

Tüzün, iktidarın Bilecik’e verdiği sözlerin tutulmadığını, Meclis’te Bilecik ve ilçelerinin sahipsiz bırakıldığını, Çaltı ve Tarpak belediyelerinin kapatılırken Meclis’te itiraz eden olmadığını, meydana gelen doğal afetlerde felaketin maddi yükünün devlet tarafından karşılanması için verilen önergelerde AKP’lilerin ret oyu verdiğini anlattı. Üreticilerin gördüğü zararların ancak yüzde 10’unu alabildiğini hatırlatan Tüzün, Meclis’e girdiğinde vereceği ilk önergelerden birinin Bilecik’in afet listesinde ön sıraya alınması ve Bilecik’in sektörelbazda öncelikli iller kapsamına alınarak mermer ve seramiğe teşvik verilmesi olacağını açıkladı.

Tüzün, “Bizim sözümüz sözdür, havada kalmaz. Biz iktidara hazırız. Projelerimizle, kadrolarımızla iktidara yürüyoruz. Gelin Pazar günü oyunuzu kullanın. Oylar çalınacak diye korkmayın. Oy vermek sizden, oylarımızı korumak bizden. Hep beraber oy verelim. Hep beraber sandığı koruyalım. Hep beraber iktidara yürüyelim” dedi.

CHP bugün de Bozüyük’te miting düzenleyecek, ardından seçim yasakları başlamadan önce Bilecik merkezdeki konvoy ve yürüyüşle gövde gösterisi yapacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam