ÜNİVERSİTEDEN ÇİFTE TİYATRO GÖSTERİMİ

ÜNİVERSİTEDEN ÇİFTE TİYATRO GÖSTERİMİ

Şeyh Edebali ve Beykent Öğrencileri Tiyatro’da buluşuyor.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tiyatro ve Sahne Sanatları Kulübü öğrencileri ile İstanbul Beykent Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinden çifte sanat gösterisi geliyor. İlk olarak 14 Mayıs Perşembe günü saat 20:00’da Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Tiyatro ve Sahne Sanatları Kulübü öğrencileri bir süredir çalışmalarını yürüttükleri oyun ‘Şu Çılgın Türkler’ in yazarı Turgut ÖZAKMAN’ın  2 perdelik dram. 7 kişilik olan bu oyunun adı; Ocak. Ocak oyununun dramatik yapısına baktığımızda; içinde sağladığı bütünlük, karakterlerin oluşturulması, konunun aile içi olaylara dayanmasına karşın; dönemin ülke siyaseti ile koşutluğunun birlikte yürümesine, otuz bir yaşındaki bir genç için oldukça zor olup, Ocak oyunu neredeyse bir yazarın başyapıtı gibi görünmektedir. Bu değerli oyunu sahneleyecek olan öğrencilerin oyunlarına giriş ücretsiz ve halka açık.

“Seyirciye uyuşturucu ile ilgili bilinç kazandırmaya çalışıyoruz.”

Akabinde gerçekleşecek olan bir başka tiyatro oyunu da İstanbul’dan Beykent Üniversitesi öğrencilerinden geliyor. 15 Mayıs Cuma günü saat 16:00’da da Beykent Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün kendi  hazırlamış oldukları Umut oyununu Üniversitemizin Rektörlük Konferans Salonu’nda sahneleyecekler. Bu oyun 14 kişilik bir ekipten oluşuyor ve Umut isimli karakterin uyuşturucuyla mücadelesinin  ve psikiyatrist devrimin onu kurtarmak için çırpınışının anlatılıyor. Umut oyunu ile ilgili beklentileri hakkında. Beykent Üniversitesi Kulüp Başkanı şu bilgileri de verdi: “Bağımlılık durumu sosyal, tıbbi, psikolojik yönleriyle irdeleniyor ve uyuşturucu bağımlısı bireyler için yapılması gerekenler ortaya koyuluyor. Böylelikle uyuşturucu maddeyi kullanmaya başlayan bireyle toplum arasındaki çatışma ve bireyin ve toplumun yanlışları gösterilip, bu sorun ortaya çıkmadan alınabilecek önlemlerle, birey uyuşturucuya başlamadan önce engel olunması konusunda da seyirciye bir bilinç kazandırmaya çalışıyoruz.”

İki üniversitenin Tiyatro ile ilgilenen öğrencileri de güzel bir paylaşıma ortak olarak örnek oluyor. Beykent Üniversitesini öncelikli olarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde ağırladıktan sonra Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri de Beykent Üniversitesi’nde hazırladıkları oyunu sahneleme fırsatı bulacaklar. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam