ÜNİVERSİTEDEN REKOR KAYIT

ÜNİVERSİTEDEN REKOR KAYIT

 

Bilecik’in gurur kaynaklarından birisi olan  Şeyh Edebali Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini aldı.

Son yapılan üniversitelere giriş sınavının açıklanmasının ardından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesine 4 bin 336 öğrenci yeni kayıt yaptırdı. Kayıtlarla ilgili üniversiteden yapılan açıklamada Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin en çok tercih edilen üniversiteler arasında olduğu kaydedildi.

Açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fakülte ve Yüksekokullarına yerleştirilen  öğrenci sayıları OSYM tarafından açıklandı, buna göre  toplam 4 bin336 öğrencinin yerleştirildiği Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin doluluk oranı ise normal kayıt döneminde  % 98,6 gibi rekor bir oranla  gerçekleşmiştir. Bu oranın ek kontanjanlar ile birlikte  % 100 olarak gerçekleşeceği tahmin edilen  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini almış bulunmaktadır, Ek kontanjan ve yaklaşık 500 Yükseklisans  ve doktora öğrencisinin de önümüzdeki günlerde kayıt yaptıracağı düşünüldüğünde 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında yaklaşık 5000 yeni öğrencinin geleceği  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin öğrenci sayısı 17500 civarında olması tahmin edilmektedir. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 2628 İl merkezine 1708 ise ilçelere yerleştirilmiştir. Böylece personel ve diğer paydaşlarla 20.000’in üzerinde bir üniversite yapılanması gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam