Üniversitelilerden Örnek Davranış

Üniversitelilerden Örnek Davranış

 

Kars ve Muş’ta bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan malzemeler düzenlenen törenle öğrencilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

                Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Atıl Taşer’in danışmanlığı ile kurulan Kitap Kulübünün üyeleri öncelikli amaçlarının doğuda coğrafi şartlar ve maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan öğrencilere maddi ve manevi her türlü destekte bulunmak olduğunu belirttiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kitap Kulübü Başkanı İşletme 4. sınıf öğrencisi Tuğba Cem, gerçekleştirdikleri ilk projede ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olmak istediklerini söyledi. Yardım toplama süresinin yaklaşık 1 hafta sürdüğünü belirten Cem, yardımların Bilecik esnafı, okul yönetimi, arkadaşları ve Toplum Gönülleri tarafından yapıldığını kaydetti.  Okul yönetimi ve MNG Kargo aracılığıyla da toplanan yardımların Kars ve Muş’a gönderileceğini aktardı. Cem şöyle devam etti:

“Yardımlarımız Kars Kağızman Akyayla Köyü Akyayla İlköğretim Okulu ile Muş Bulanık ilçesine bağlı Bulanık Fatih İlköğretim Okulu’na gönderilecek. Aynı zamanda Bilecik’te de Aşağıköy İlköğretim Okulu’na yardımımız olacak. Onu da biz Kitap Kulübü üyeleri olarak kendimiz götüreceğiz.

Bundan sonraki süreçte şehir merkezine belediyenin izin ve desteği ile bir kitap ve oyuncak kumbarası koymak istiyoruz. Halkımız eğer fazla kitaplarını, oyuncakları, giysilerini o kumbaraya koyarsa bizlerde bundan sonraki süreçte kimseyi rahatsız etmeden yardımları oradan alıp öğrenci kardeşlerimize göndereceğiz. Aynı zamanda mavi kapak projemiz var, onu devam ettiriyoruz. Okulumuzun içerisine geri dönüşüm kutuları indirdik. Mavi kapak toplayarak engelli kardeşlerimize de tekerlekli sandalye almaya çalışıyoruz. Bu konularda herkesin destek ve ilgisinin devamını bekliyoruz.”

Kutularda öncelikli olduğunu düşündükleri kırtasiye malzemeleri bulunduğunu belirten Cem, yardımlar doğuya gideceği için giyim olarak da atkı, bere, şapka, kazak, hırka, mont gibi kalın giysilere öncelik verdiklerini söyledi ve ekledi, “Onların ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayabilirsek öncelikli amacımıza da ulaşmış olacağız.”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin mezun öğrencilerinden ve şu anda Kars Kağızman’da gönüllü olarak öğretmenlik yapan Zuhal Şen’in yardım talebi üzerine böyle bir kampanyayı gerçekleştirdiklerini belirten Cem, yardım kampanyasını devamlı hale getirebilmek adına bir kulüp kurduklarını ve bu şekilde faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam