Vali Akpınar, Bozüyük ilçesinde incelemede bulundu

Vali Akpınar, Bozüyük ilçesinde incelemede bulundu

 

Vali Akpınar, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve İl Özel İdaresi birim müdürleri ile birlikte ilk olarak Bozüyük Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. 
     Vali Akpınar'ı ve beraberindekileri Kaymakam Oktay Kaya, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş ve il genel meclisi üyeleri ile daire müdürleri karşıladı. 
     Kaymakam Kaya'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Akpınar ve beraberindekiler, daha sonra Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu'nu ziyaret etti. Minik öğrencilerle sohbet edip, yemekhane ve yatakhane bölümünde incelemede bulunan Vali Akpınar, Okul Müdürü İlknur Mert'ten bilgi aldı. 
     Kent Ormanı'nda incelemede bulunan Vali Akpınar, Belediye Başkan Vekili Bakıcı ve Orman İşletme Şefi Şenol Bahar'dan çalışmalar hakkında bilgi. Daha sonra Fen Lisesi'ne geçen ve yemekhane ile pansiyonda incelemede bulunarak Okul Müdürü Hüseyin Gümüş'den bilgi alan ve öğrencilerle sohbet eden Vali Akpınar, ''Hepinizin istikbali güzel olur ve gönlünüzden geçen yerlerde olursunuz. Ne olursanız olun ama memlekete, milletimize, insanlığa hayırlı birer birey olarak yetişirsiniz. Temennimiz bu. Vali, kaymakam, mühendis, doktor, pilot, hakim olun ama iyi insan olun, en önemli o. Hepinize başarılar diliyorum''dedi. 
     Buradan Darıdere köyüne geçen ve Köy Muhtarı Naif Çelik ile köylüler tarafından karşılanan Vali Akpınar ve beraberindekiler köy konağında bir süre sohbet etti. Köylülerin içme suyu ile ilgili sorunlarını dile getirmesi üzerine Vali Akpınar, suyun da bir sınırının bulunduğunu, saat takılmaması halinde köyün bir bölümüne suyun gitmeyeceğini, bundan dolayı köy muhtarlığının alacağı kararla saat takılabileceğini bildirdi. 
     Daha sonra Kandilli köyünde Köy Muhtarı Necati Poyraz ve vatandaşlarla görüşen ve köy hakkında bilgi alan Vali Akpınar, buradan İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Kovalıca köyü-Bozüyük arasında devam eden yol çalışmalarını inceledi. 
     14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Eskişehir Kızılay Kan Merkezi ve Bozüyük Devlet Hastanesi iş birliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan Vali Akpınar, burada Sağlık İl Müdürü Mehmet Ali Fidan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Nihal Akpınar tarafından karşılandı. 
     Vali Akpınar, Başhekim Serkan Kadir Keskin'den çalışmalar hakkında bilgi aldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam