VELİLER KAYNAŞIYOR PROJESİ
admin • 14 Ocak 2011 10:29:42 
VELİLER KAYNAŞIYOR PROJESİ

 

Okul Müdürü Yusuf Cengiz Yarengümeli, projenin velilerin birbirleriyle kaynaşmasını sağladıklarını, okulun sadece öğrencilerin veya öğretmenlerin olmadığını, velilerinde okulu olduğunu gösterdiklerini belirterek, velilerin sadece veli toplantılarında değil sürekli okula gelmelerini istediklerini söyledi. 

İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mahmut Demir de okullarda öğrencilere daha huzurlu bir ortam sağlamayı hedeflediklerini belirterek, okulların öğrencilerin en fazla zaman geçirdikleri mekan olduğunu kaydetti. 

Günün en güzel saatlerini okulda geçirdiklerini anlatan Demir, şöyle konuştu: 

''Bizim arkadaşlarımızla beraber hedefimiz okulları yaşam alanı haline getirmektir. Yani, okullar öğrencilerin severek, isteyerek gelebilecekleri yerler nasıl olabilir. Öğrencilerimiz okullarda nasıl huzurlu ve mutlu olur. Bu düşüncelerimize ilk olarak bu yıl öğrencilerimizin kıyafetlerini değiştirerek başladık. 2010-2011 eğitim öğretim yılında bütün okullarımızın kıyafetleri değişti. Toplam 13 bin öğrenci eğitim görüyor yani ilçemizin dörtte biri öğrencidir. Bu öğrencilerimizin çoğu başarılı öğrencilerdir. Eğitim konusunda başarımız gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor. Bu başarıda velilerin önemi çoktur.'' AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments