YARIŞMAYA OSMANELİ DAMGASI
admin • 21 Şubat 2011 19:32:02 
YARIŞMAYA OSMANELİ DAMGASI

    Halkoyunları kültürümüzü ayakta tutabilmek adına her yıl yapılan Halk Oyunları yarışmaları bu yılda gerçekleşti. Kapalı Spor Salonunda ilk etap yarışmaları sona erdi ve 13. Mart 2011'de Düzce'de yapılacak olan Bölgesel Halk Oyunları yarışmalarında ilimizi temsil edecek ekip büyükler katogorisinde Osmaneli ilçemizin Halk Eğitim Merkezi,Ticaret Meslek Lisesi ve 75. yıl Anadolu Lisesi oldu.
    Yarışmalar düzenlemeli ve düzenlemesiz(otantik) oyunlar olarak iki ayrı katogori halinde sergilendi.Düzce'de yapılacak Halk Oyunları Yarışmalarına  gidecek ekipler belli oldu. Düzenlemelilerde Osmaneli 75. yıl Anadolu Lisesi ve Osmaneli Halk Eğitim Merkezi. Düzenlemesiz (Otantik) lerde ise Osmaneli Ticaret Meslek Lisesi ve Osmaneli Halk Eğitim Merkezi, Düzenlemeli yıldızlar katogorisinde Edebali İlk Öğretim Okulu, Otantik yıldızlarda İnhisar Atatürk İlköğretim Okulu, Otantik miniklerde Pazaryeri Y.İ.B. Okulu ve düzenlemeli miniklerde Özel Sevgi Çiçeği Düzce’de ilimizi temsil edecek.            
    Birincilerin eğitmeni ve aynı zamanda Eray Müzik Evi sahibi Ayhan Çil, yarışma sonrası gözyaşlarını tutamazken dört ekibinin birden düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarda birinci gelmelerinin müthiş bir duygu olduğunu sözyledi.
    Çil; “Kaybolmaya yüztutmuş halk oyunları kültürümüzü ayakta tutmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dört ekibimizle geldik hepside birincilikle ayrıldılar, onları canı gönülden tebrik ediyorum, fakat dediğim gibi birincilikler mutluluk verici şeyler ama önemli olan folklör kültürümüzü daima yaşatabilmemizdir ve bizden sonra gelen genç nesillerinin bu kültüre sahip çıkmalarını istiyorum. Düzcede bölgesel olarak yapılacak yarışmada ilimizi en güzel şekilde temsil etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments